Як організувати свій сервісний центр.

Послуги з ремонту побутової техніки в Росії мають специфіку, на яку ніяк не вплинув навіть той факт, що вже ні один десяток років на місцевому ринку працюють найбільші виробники цієї техніки, що забезпечують своїм клієнтам гарантійний ремонт. Навіть якщо майстерня - авторизована, функціонує вона, швидше за все, по старому-доброму кустарному принципом, коли майстер береться виконати практично будь-яку роботу.
Вам знадобиться
  • 1. Приміщення, обладнане стелажами і місткою меблями;
  • 2. База постачальників запчастин для побутової техніки (якщо ваш центр - не авторизований);
  • 3. Інструмент, необхідний для роботи з електроприладами;
  • 4. Майстер (або помічник майстра), оператор телефонного зв'язку.
Інструкція
1
Вирішіть, чи хочете ви працювати з конкретною фірмою-виробником, або не обмежуватиме себе прив'язкою до одного бренду. Вибір цей для майстрів з досвідом часто не варто - вузька спеціалізація просто не окупається, а безпосереднє співробітництво з компанією відбувається на умовах, для вас невигідних. Саме тому авторизовані сервісні центри мають не всі фірми-виробники, деякі з них задовольняються угодою з невеликої майстерні де-небудь на околиці міста.
2
Організуйте для свого сервісного центру «базу», де буде можливість приймати дзвінки і відповідати на запитання клієнтів. У приміщенні потрібно підтримувати відносний порядок, щоб запчастини для побутової техніки, яку ви збираєтеся ремонтувати, не губилися. Особливо це важливо, якщо лагодити ви плануєте найрізноманітніші прилади - безладу в робочих і підсобних приміщеннях потрібно намагатися уникнути, наскільки це можливо.
3
Знайдіть якомога більше «універсальних» постачальників запчастин для найрізноманітнішої побутової техніки і складіть їх базу. Від того, наскільки швидко ви зможете знайти потрібну деталь, залежить те, наскільки швидко ви виконаєте замовлення. А в умовах конкурентної боротьби кількох сервісних центрів, що спеціалізуються на ремонті побутової техніки, це буде вагомий аргумент на вашу користь.
4
Обзаведіться тим інструментом, який може знадобитися вам у роботі (більшість майстерень обходяться тим, що легко відшукається в будь-якому гаражі). Досвідчений майстер, який буде у вас працювати, відмінно знає, що йому потрібно, і скаже про це вам. Та й господар майстерні, як правило, сам - один з її майстрів. Залишається тільки вирішити, хто буде виконувати функцію телефонного оператора - щоб не відволікатися від роботи самим, це можна доручити кому-небудь з родичів жіночої статі.
Корисна порада
Майте на своєму розпорядженні автотранспорт, придатний для перевезення великогабаритної побутової техніки (холодильників, електроплит, пральних машин) - самостійно доставити такий прилад в майстерню зможе не кожен кліент.Вложіте якісь кошти в рекламу - надрукуйте і розповсюдьте у своєму районі листівки, розклейте оголошення, дайте інформацію в газету, і через якийсь час про вашу майстерні будуть знати вже всі навколишні жителі.
Навіть той факт, що зараз побутова техніка купується у великих брендових магазинах з гарантійним обслуговуванням, не рятує покупців від необхідності звертатися в сервісні центри. Тому цей напрям діяльності приносить гідний прибуток власникам.
Вам знадобиться
  • - приміщення;
  • - інструменти;
  • - телефон.
Інструкція
1
Для початку вам потрібно буде вирішити, яким чином ви будете працювати. Ви можете укласти договір з конкретною фірмою, що випускає той чи інший бренд, і обслуговувати покупців виключного цього магазину. Але більша прибуток у вас буде при наявності договірних відносин з декількома брендами. Мінус тут тільки в тому, що ви не зможете повісити вивіску конкретного виробника при вході в ваш центр. Також у вас є можливість працювати самостійно і ремонтувати все: від мобільних телефонів до великої побутової техніки.
2
Зніміть в оренду приміщення. За великим рахунком, у цьому випадку немає необхідності вибирати саме прохідне місце, оскільки вас будуть знаходити по рекламі та рекомендації. Але центр повинен знаходитися в легкодоступній місцевості, а не на околиці міста, щоб клієнти могли легко добиратися.
3
Закупіть необхідний для ремонту побутової техніки та електроприладів інструмент та тестове обладнання. Організуйте робоче місце для майстра і оператора, який буде приймати замовлення і відповідати на телефонні дзвінки. Краще всього, якщо ці працівники будуть знаходитися в різних кімнатах, щоб майстер не відволікався від своєї кропіткої роботи.
4
Організуйте call-центр. Укладіть договір зі стільниковим оператором, який надасть вам номер, зручний, як для запам'ятовування, так і для дзвінків з мобільних та міських телефонів. Оператор, який відповідатиме на дзвінки і приймати техніку від клієнтів, завжди повинен бути чемним з людьми. Це перший і практично єдина людина, з яким будуть спілкуватися клієнти вашого центру, тому саме від нього залежить більшою мірою, чи прийдуть до вас повторно і чи будуть рекомендуватися ваше обслуговування, як професійне і краще в місті.