Як позбутися від горба на спині. можливо прибрати горб.

Це відкладення жирової клітковини, ущільнене сполучною тканиною у верхній частині спини, називають в народі холкою, жировиком, вдовиним горбиком. Чомусь найчастіше його утворенню схильні жінки. У переважній більшості випадків він виникає у віці після 40-45 років. Цей мало естетичний наріст, що виключає застосування епітета «лебедина шия», несе в собі ще й масу неприємностей іншого роду. Це, в першу чергу, головний біль, оніміння надплечій, тягне біль в хребті і ін. Існує декілька способів позбутися горба на спині і найефективніший з них - це комплекс нескладних вправ, кожне з яких слід повторювати 20-30 разів.
Інструкція
1
Прийміть основну стійку, тобто встаньте прямо, плечі розправте і злегка відведіть їх назад. Підніміть плечі, опустіть, підніміть, опустіть.
2
Початкове положення - основна стійка. Переведіть голову вперед, потім відводите її назад. Переведіть голову до лівого плеча, потім до правого плеча. Вправи робіть повільно, не треба різких рухів, інакше може закрутитися голова.
3
Основна стійка. Круговими рухами по черзі відводите плечі назад - лівим, правим. Потім кругові рухи плечима назад - лівим, правим. Напруга плечових м'язів при цьому має бути максимальним.
4
Розведіть руки в сторони, долоні дивляться вперед. Різко відведіть руки назад (мах повинен бути максимально напруженим), поверніться у вихідне положення. Знову ривок рук назад, розслабтеся.
5
Зігніть руки в ліктях (кисті спрямовані вгору, можна стиснути кулаки). Одночасно і різко відведіть лікті і голову назад. Максимальна напруга! Розслабтеся. Знову - різкий мах ліктями і головою назад. Поверніться у вихідне положення.
6
Підніміть руки вгору (лікті прямі, кисті в «замку»). Різко відведіть руки назад (напруга максимальне), поверніться у вихідне положення.
7
Покрутите на шиї хула-хуп. Дуже ефективна вправа.
8
По завершенні комплексу вправ візьміть пальцями трохи крему (краще жирного) або рослинного масла (краще касторової), в яке додано декілька крапель натурального ефірного масла (апельсинового, кедрового або розмарину), і нанесіть на область холки. Масажуйте круговими рухами. Тривалість процедури визначайте самі, руки зазвичай дуже швидко втомлюються. Можете взяти в «помічники» качалку або спеціальний масажер і, завівши за спину, продовжити масаж в області холки. Сильно тиснути не треба, болі бути не повинно. По завершенні масажу протріть шкіру вологим рушником, надіньте х/б білизна, накиньте на зону холки теплий плед або хустку і відпочиньте.
Корисна порада
Не спіть на великих пухових подушках. Купіть ортопедичну подушку або самі зшийте подушку у вигляді валика і туго набийте її гречаною лузгою або сіном. Подушка повинна бути твердою і повторювати конфігурацію тіла в області плечей, шиї і голови.Не чекайте моментального результату від вживаються вами дій. Якщо ви будете робити гімнастику для спини та шиї регулярно (хоча б через день), то приблизно через 2-4 тижні (все залежить від ступеня стану вашого горбика або його занедбаності) загривок спочатку стане м'якше, і лише потім почне потроху зменшуватися, поки не зникне зовсім. На це потрібно чимало часу. Не чекайте, коли горб на вашому загривку з'явиться. Займіться профілактикою. Для неї годиться той же самий комплекс вправ і масаж.