Як розрахувати кількість батарей.

У повсякденному житті ми рідко замислюємося, скільки батарей придбати для портативних пристроїв. Однак, вирушаючи в похід або на дачу, бажано попередньо розрахувати необхідну кількість батарей , щоб забезпечити безперебійну роботу всіх електроприладів.
Інструкція
1
Визначте тип живлячої напруги пристрою (змінне або постійне). Від цього буде залежати сумарне навантаження споживана пристроєм. Встановіть за довідниками значення навантаження, споживаної кожним з пристроїв, які одночасно будуть запитані від батарей , за годину роботи (Р1 ... n, Вт). Потім складіть значення знайдених навантажень і визначте сумарну середню споживану пристроєм навантаження на годину (Рпотр., Вт): Рпотр. = Р1 + Р2 + ... + Рn.
2
Задайте необхідний час роботи пристрою від батарей харчування - Траб., Годину і визначте з технічної документації коефіцієнт, що характеризує втрати в пристроях (і 1 ... n), а потім обчисліть його середнє значення І : І = (і1 + І2 + ... + іn)/n.
3
Оберіть тип батареї, яку будете застосовувати і її характеристики: ємність однієї батареї живлення - Еел., А • год; номінальну напругу батареї - Uном., В.Умножьте споживану пристроєм навантаження на час роботи пристрою від батарей і коефіцієнт втрат, щоб розрахувати енергію спожиту пристроєм (W, Вт • год): W = Рпотр. • Траб. • І
4
Розділіть обчислену спожиту енергію на твір ємності і номінальної напруги однієї батареї, і отримаєте кількість батарей харчування (N) для забезпечення роботи пристрою: N = W/Еел. • Uном.Еслі за результатами розрахунку кількість батарей харчування виходить у вигляді дробового числа, округлятимете його до цілого числа в бік збільшення.
Корисна порада
При використанні батарей харчування, необхідно знати можливі схеми їх подключенія.Так, для забезпечення більшого струму при живленні приладу, застосовується паралельна схема підключення елементів пітанія. якщо значення струму розряду не критично для роботи пристрою, але необхідно збільшити значення живлячої напруги, застосовується схема послідовного підключення батарей.
Розрахувати кількість радіаторів опалення зовсім не складно. Для цього вам необхідно знати площу опалювального приміщення, висоту стель, кількість вікон і дверей, а так само наявність зовнішніх стін і особливості кліматичної зони.
Вам знадобиться
  • калькулятор
Інструкція
1
Для кліматичної зони, в якій розташована європейська частині Росії і України, за звичайних умов, які передбачають наявність одних дверей, однієї зовнішньої стіни і одного звичайного вікна, за основу для розрахунків приймають 40 ват теплової потужності, що припадає на 1 куб . метр загального обсягу кімнати. Припустимо, ваша кімната має довжину стін 3,6 і 4,1 м. І висоту стелі 2,5 м. Насамперед розрахуйте загальний обсяг приміщення 3,6 * 4,1 * 2.55 = 37,64 куб. м. Тепер цей обсяг множимо на питому потужність, що припадає на 1 куб. м., і отримуємо значення потужності для всього приміщення 37,64 * 40 = 1505 ват.
2
Після чого слід визначитися з типом радіаторів, які ви плануєте використовувати в приміщенні, щоб визначитися з тепловіддачу однієї секції для даного типу. Наприклад, ви вибрали вид радіаторів з тепловіддачею однієї секції в 166 ват, отже, для розрахунку кількості секцій, потрібно розділити загальну потужність, необхідну для обігріву кімнати, на потужність, яку видає одна секція. В даному випадку це 1456/166 = 9.1. Отримане значення округляєте до цілого в більшу сторону. У результаті вийшло, що для обігріву кімнати необхідно 10 секцій радіатора обраного типу з тепловіддачею 160 ват.
3
Також вам слід врахувати, що якщо двері в сусіднє приміщення відсутній, то його площа також необхідно включити в розрахунки. Поряд з цим необхідно врахувати такі моменти, як наявність склопакетів і кількість зовнішніх стін. Склопакети зменшують втрати тепла, що призводить до зменшення необхідної потужності на 10-15%, а кожна додаткова зовнішня стіна - до її збільшення на 20%. Цей фактор може змінюватися для кожного окремого приміщення залежно від наявності утеплювального шару, а так само висоти розташування поверху, на якому знаходиться приміщення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kSlKU4drLcI
Зверніть увагу
Якщо ви плануєте використовувати декоративну панель для того, що б закрити радіатори, то це знизить їх ефективність на 20-30%, що теж необхідно врахувати в розрахунках.