Як підключити змінний резистор. змінний резистор схема підключення.

Залежно від способу підключення змінний резистор може виконувати і функції змінного резистор а, і функції потенциометра (дільника напруги з змінюваними межами). Все залежить від схеми підключення третього виведення цього пристрою в приладі - контакту, на якому змінюється значення опору.
Вам знадобиться
  • Виконання цих робіт зажадає елементарних знання радіотехніки, прийомів роботи з вимірювальними приладами (тестером, омметром), а також навичок поводження з викруткою, паяльником, пассатижами.
Інструкція
1
Визначте за допомогою технічної документації або принципових схем, яку функцію виконує змінний резистор в приладі (регульоване опір це чи потенціометр). Встановіть за допомогою специфікації або розрахунковим способом номінал/значення змінного опору і його тип. Потім підберіть необхідний тип і номінал змінного резистор а чи його аналог.
2
Перевірте його працездатність за допомогою приладу для вимірювання опору (омметром) і знайдіть висновок, на якому змінюється опір. Його називають «повзунок».
3
Проведіть комутацію контактів змінного резистор а у відповідності з виконуваними ним функціями: з'єднайте контакт «повзунка» резистор а з одним з двох, що залишилися висновків для отримання змінного резистор а чи використовуйте всі висновки резистор а для застосування його як потенциометра.
4
Встановіть прилад в пристрій або на монтажну панель і з'єднайте його висновки, відповідно, з принциповою схемою. Перевірте відповідність номіналах плавких вставок (запобіжників) і включите з дотриманням норм безпеки пристрій для перевірки його працездатності.
Корисна порада
Змінні резистори використовуються в пристроях, де необхідно варіювати величиною опору. Зі зміною опору в ланцюзі буде змінюватися струм, відповідно, до закону Ома. А на виході потенціометра можна отримати будь-яке значення напруги, але воно буде завжди максимум вхідної напруги. Потенціометри застосовуються для регулювання в пристроях таких параметрів, як вихідна напруга, потужність, гучність і т. Д.
Існують різні схеми підключення, залежно від яких змінний резистор може бути як джерелом змінного опору, так і потенціометром. Все залежить від типу підключення його третього виводу.
Інструкція
1
Перегляньте уважно саму схему або документацію, щоб встановити, як підключити резистор в даному конкретному випадку. Як вже говорилося раніше, він може виконувати дві функції: джерело змінного опору і потенціометр. В документації має бути зазначено змінне значення опору в даному підключенні. Найкраще визначити дане число практичним методом, за допомогою спеціального вимірювального приладу. Так ви зможете з більшою точністю підібрати змінний резистор або який-небудь його аналог.
2
Візьміть омметр, щоб виміряти загальний опір в ланцюзі. Підключіть його клему до замикаючим контактам. Значення опору повинно відбиватися на екрані. Потім виміряйте опір в конкретному вузлі схеми. Якщо значення не відбивається, значить з'єднання десь порушено.
3
Уважно огляньте всі контакти. Якщо є така необхідність, з'єднайте їх будь-якої металевої дротиком. Більш надійне з'єднання ви забезпечите, коли будете паяти резистор . Залежно від отриманого значення підберіть відповідний резистор . Приступите до його монтажу в схему.
4
Випаяти старий, що вийшов з ладу резистор . Намагайтеся це зробити так, щоб залишки припою не падали на схему, щоб уникнути замикання сусідніх контактів. Потім візьміть новий резистор змінного опору. Припаяйте його так само, як щойно витягнутий.
5
Дотримуйтесь ті ж заходи безпеки, щоб не допустити утворення перемичок між контактами. Увімкніть схему, перевірте її працездатність. Якщо вона не працює або працює неправильно, перепаять резистор . На деяких резистор ах іноземного виробництва контакти можуть розташовуватися трохи інакше. Поміняйте місцями центральний контакт з будь-яким з крайніх. Якщо це не принесло очікуваних результатів, перевірте за допомогою приладу справність нового резистор а.