Як видалити фарбу з тканини.

При проведенні ремонтних та оздоблювальних робіт нерідко доводиться стикатися з плямами від фарби на одязі. Не варто відразу засмучуватися з приводу зіпсованої тканини , можна спробувати вивести плями самостійно. Головне - вжити заходів якомога швидше, не дозволивши фарбі висохнути.
Вам знадобиться
  • Скипидар, ацетон, спирт, гострий ніж, вата, пральний порошок
Інструкція
1
Якщо з моменту появи плями від фарби пройшло не більше трьох годин, спробуйте відіпрати виріб звичайним господарським милом або пральним порошком. Дуже часто таке оперативне втручання допомагає видалити пляму повністю. Чим швидше ви візьметеся видаляти пляма, тим більше шансів на успіх.
2
На відміну від гуаші та акварельних фарб, видалення масляної фарби не проста справа. Нанесіть на тампон або звичайну вату трохи скипидару, ацетону або спирту. Акуратно протріть пляму фарби на тканини , видаляючи надлишки. Протирати необхідно від краю плями до центру. Враховуйте тільки, що ацетоном не можна видаляти плями на виробах зі шкіри, а нашатирний спирт змінює колір деяких виробів.
3
Використовуйте для видалення плям від масляної фарби також очищений бензин, який можна придбати в господарському магазині. Використовувати його нескладно - достатньо нанести на ватний тампон про протерти пляму. Будьте уважні - звичайний бензин, використовуваний як паливо для автомобіля, в цьому випадку не підійде. Він може видалити основне забруднення, але додасть до нього нових плям, вивести які буде практично неможливо.
4
Особливо обережно поставтеся до очищення від плям виробів з кашеміру або вовни. Якщо на таких тканинах виробах з'явилася пляма від масляної фарби, бензин або ацетон вам не допоможуть. Нанесіть на пляму трохи соняшникової олії, а надлишки фарби видаліть з тканини ватним або марлевим тампоном.
5
Застарілі плями фарби на тканини спочатку обережно обробіть гострим ножем або лезом бритви, щоб не пошкодити виріб. Потім змочіть забруднену ділянку спиртом, ацетоном і обробіть ватним тампоном. Швидше за все цю процедуру доведеться повторити кілька разів до повного видалення слідів фарби. Після такої обробки приготуйте міцний розчин соди і протріть місце, де знаходилося пляма. На завершення виріб з тканини необхідно випрати з пральним порошком.