Як продезінфікувати акваріум. Як обробляти акваріум.

Необхідність повної дезінфекції акваріума нечасто, але все-таки іноді настає. Причому не обов'язково наявність явних інфекційних хвороб у ваших рибок - акваріум стоїть продезінфікувати при заселенні туди нових мешканців, навіть якщо з попередніми все в порядку. У ньому можуть бути приховані інфекції, які не чіпають здорових рибок, але можуть активізуватися, наприклад, при стресі.
Вам знадобиться
  • Дезінфікуючий засіб;
  • Ультрафіолетова лампа (якщо є);
  • Каструля для кип'ятіння грунту (якщо є така необхідність).
Інструкція
1
Найпростішим способом є обробка акваріума гарячою водою, в ідеалі окропом. У такому випадку всі мікроби і мікроорганізми загинуть. Будьте обережні: температуру води потрібно підвищувати плавно, щоб стекла не потріскалися. Але такий спосіб підходить тільки для безшовних акваріумів і конструкцій з твердим клеєм - він зовні схожий на кераміку. Якщо скла посаджені на м'який силіконовий герметик, то від гарячої води він стане м'яким і акваріум може почати протікати, а клеєна ємність може взагалі розвалитися.
2
Ще один ефективний спосіб - сильний дезінфектор. Можна обробити акваріум потужним рідким миючим засобом або хлорвмісних розчином. Але після обробки акваріум необхідно ретельно промивати, так як навіть невеликі залишки миючого речовини можуть погубити рибок. В ідеалі акваріум потрібно ретельно промити кілька разів, потім наповнити водою, дати постояти добу і потім знову обполіскувати.
3
Також для дезінфекції акваріума можна використовувати перекис водню. Вона діє слабше, ніж попередні варіанти, але більш безпечна. Безумовно, акваріум доведеться промивати водою, але не так інтенсивно.
4
Для обробки акваріума можна використовувати звичайну кухонну сіль. Спочатку зробіть кашку з солі та води і за допомогою м'якої губки обробіть скла і шви. Потім наповніть акваріум водою, додайте солі з розрахунку 1 чайна ложка на літр води і залиште на пару годин. Потім злийте воду і ретельно промийте акваріум - сіль шкідлива для багатьох видів риб, а для деяких - смертельна.
5
Ще один спосіб дезінфекції, який можна застосовувати навіть до акваріумних рослинам без ризику їх погубити - марганцівка. Зробіть середньо-рожевий розчин і прополощіть акваріум, протираючи зсередини м'якою губкою. Потім вимийте акваріум водою. Рослини для дезінфекції потрібно покласти на 10-15 хвилин у розчин марганцівки. Не переборщіть з концентрацією - є ризик спалити рослини і забруднити скла коричневим нальотом.
6
Існує препарат, яким можна дезінфікувати акваріум навіть разом з рибками - метиленовая синь. Вона має бактерицидні і фунгіцидними властивостями, але практично нешкідлива для живих організмів. Препарат випускається у вигляді крапель, для дезінфекції потрібно розвести її в співвідношенні 2 мл на 10 літрів води. Єдиний недолік - фарбує все в синій колір.
7
Існує ще один м'який спосіб дезінфекції, який не шкодить рослинам і рибкам - ультрафіолетова лампа. Цей варіант можна застосовувати як самостійно, так і в поєднанні з вищепереліченими. Застосовувати лампу просто: використовуйте її кілька днів замість звичайного світильника.
8
Коли виникає необхідність дезінфекції акваріума , постає питання: що робити з грунтом. Найефективніший спосіб - прокип'ятити. У такому випадку всі мікроби гинуть зі стовідсотковою ймовірністю.
Зверніть увагу
Якщо рибки хворіли, але ви їх вилікували - все одно продезінфікуйте акваріум. Інфекція може перебувати в прихованому стані і рано чи пізно себе проявить.
Корисна порада
Обов'язково попросіть рідних чи друзів допомогти вам, поодинці дуже важко управлятися навіть з маленьким акваріумом.