Як прищепити бажання навчається.

Сучасні діти, на жаль, не мають величезного бажання вчитися. Навчання - це щоденна праця. Необхідно щодня робити домашні завдання, ходити на заняття. Не кожен дитина здатна робити це із задоволенням. Як же сформувати бажання вчитися, мотивувати школяра на отримання знань.
Інструкція
1
Коли малюк приходить в перший клас, як правило, він хоче вчитися. Але з часом це бажання зникає. І батьки, і вчителі повинні зробити все можливе, щоб дитина вчилася із захопленням, а не з примусу. Мотивуйте дітей на отримання знань.
2
Поставте перед дитиною мету, для досягнення якої потрібно щодня старанно отримувати знання. Наприклад, у нього є мрія - стати лікарем. Поясніть йому, що для того, щоб стати доктором, необхідно добре вчитися, добре знати хімію і анатомію. Підкажіть дитині, що потрібно брати участь у предметних олімпіадах і конференціях, отримувати додаткові знання, крім шкільної програми, через читання довідкової літератури. Мотивація - основна умова, при якому діти усвідомлено починають підходити до навчального процесу.
3
Учитель повинен планувати свої уроки таким чином, щоб зацікавити дітей: - продумайте тип і форму уроку; - зробіть уроки різноманітними; - включіть в них ігрові, цікаві моменти.
4
Організуйте в школі гурток. Наприклад, для дитини, захопленого хімією, дуже цікаво буде займатися у гуртку "Юний хімік".
5
Навчання повинна проходити не з примусу, а за бажанням. Дитині важливо бачити також позитивний приклад. Наприклад, його брат добре вчився, закінчив школу із золотою медаллю, вступив на бюджетне відділення в той навчальний заклад, в яку планував. Все це послужить стимулом для того, щоб і самому прагнути до високих результатів.
6
Допоможіть дитині у навчанні. Адже якщо у нього щось не виходить, і він не розуміє, як йому вчинити, навряд чи це викличе інтерес до процесу навчання.
7
Налаштуйте дитини на те, що він повинен вміти долати лінь, розвивати силу волі. Дозвольте йому зрозуміти, наскільки приємно усвідомлювати себе переможцем, насамперед, над самим собою.