Як розібрати бачок унітазу. Як зняти систему з бачка унітазу.

Іноді унітаз доставляє нам клопоту. Неполадки можуть бути більшими, які вимагають виклику сантехніка і маленькими, коли ви самі можете впоратися з ними, заощадивши сімейний бюджет. Для того щоб визначити причину неполадки, деколи треба просто розібрати бачок унітазу.
Інструкція
1
Перекрийте запірний вентиль на трубі, що подає воду до унітазу. Злийте воду з бачка. Будьте уважні до іржавих вентилів в старих будинках, які буває складно відкрутити і закрутити. В даному випадку вони можуть стати причиною потопу і тому необхідно, попередивши проблеми, звернутися до фахівця.
2
Зніміть кришку бачка унітазу. Пам'ятайте, що кераміка - крихкий матеріал, який може легко розбитися. Окремо кришки для бачків в магазинах ви не знайдете, тому будьте акуратні. Якщо у вас радянська модель унітазу з бічною подачею води, то кришка зніметься легко. Для решти видів є інші механізми, за допомогою яких кришка кріпиться до основи бачка. Огляньте кнопку, працюючу на спуск води. Її можна вивернути, якщо вона має викручувати корпус. В іншому випадку кнопки можна витягти, а гвинт, розташований під ними - відкрутити.
3
Коли кришка знята, огляньте бачок зсередини. Як правило, внутрішній механізм складається з двох пристроїв. Перше наповнює бачок водою і перекриває воду, коли вона набралася до певної позначки - це поплавковий механізм і заливний клапан. Друге - зливний механізм. Він працює при натисканні кнопки на спуск води.
4
Щоб зняти заливний клапан, що наповнює порожнину, потрібно відкрутити гайки: на шлангу, що підводить воду до корпусу бачка і на стінці бачка, фіксуючу сам механізм. Гайки відвертайте плоскогубцями або ключем.
5
Зливний механізм знімайте акуратно, щоб не зламати його основу. Верхню частину пристрою потрібно повернути вліво, проти годинникової стрілки і витягнути зі склянки. Сам механізм кріпиться до бачка через прокладку або кільце ущільнювача, які також откручиваются.
6
Якщо потрібно зняти бачок з унітазу цілком, то відкрутите кріплення між чашею (нижня частина унітазу) і бачком. Між ними повинна знаходитися прокладка.
7
Збирайте бачок в зворотному порядку, поєднавши кріпильні отвори бачка і унітазу.
Зверніть увагу
Бачки імпортних унітазів можуть мати більш складні конструкції і кріплення. Без певних знань можна просто зламати дорогий механізм. В цілях ремонту такого унітазу краще звернутися до професіоналів.