Як дізнатися колір очей дитини. батьки з блакитними і зеленими очима дитина з карими очима.

Напевно, ви пам'ятаєте захоплюючі завдання з генетики, які доводилося вирішувати в школі. Вам пропонувалося обчислити вірогідність передачі у спадок кольору волосся і очей. І все було просто, якщо мама і тато володіли однаковим кольором очей. Але якщо один з них блондин, а другий брюнет, причому з карими очей ами, тоді результат стає непередбачуваним.
Інструкція
1
Вважається, що домінантними є гени володарів темного кольору очей і волосся. Так, у пари «блондинка з блакитними очей ами - брюнет з карими» легко може народитися малюк з карими очей ами. І найчастіше саме так і трапляється. Але бувають і винятки, коли в подібних випадках перемагає блакитний колір очей, і дитина успадковує світле волосся.
2
Якщо зіставляти блакитний пігмент із зеленим, то в цей парі домінуючим є блакитний. Хоча не виключена ймовірність того, що у малюка можуть бути зелені очей а. У процентному співвідношенні різниця не така вже й велика.
3
Незважаючи на те, що ваша дитина народжується з блакитними очей ами, вони легко можуть стати карими протягом першого року життя. По-перше, тому що, як мінімум, один з батьків є володарем карих очей. По-друге, навіть якщо обоє батьків мають блакитні очей а, а дитина народжується з карими - це, швидше за все, домінуючі гени дідусів (бабусь) або прабабусь (прадідусів). У цьому випадку не варто особливо дивуватися, намагаючись з'ясувати даний феномен.
4
Іноді колір очей може вийти змішаним. Таке явище називають гетерохромії. При змішуванні рецесивних і домінантних генів іноді можуть виходити і такі результати. До рецесивним ознаками відносять якраз світле волосся і очей а, а все темне - до домінантним.
Зверніть увагу
Найпоширенішим кольором очей вважається коричневий, хоча сірий і блакитний зустрічаються теж нерідко. А власники зелених очей не так часто побачити.
Корисна порада
Найчастіше при народженні діти мають сіро-блакитні очі. Але це ще не означає, що вони такими і залишаться. У деяких дітей очі міняються швидко протягом перших двох місяців. В інших це може відбутися пізніше.