Як і за допомогою чого майструють снігоступи.

Лижі - штука, звичайно, дуже зручна. Але не завжди можна їх собі дозволити. Компактнішим виходом із ситуації є снігоступи. А зробити найпростіші з них можна з пари тонких дощок.
Інструкція
1
Дошки для снегоступов повинні бути приблизно в два рази більше довжини ступні і в три рази більше ширини її. Прикріпити снігоступи до ноги можна таким чином: спочатку кріпимо нижню петлю так, щоб нога перебувала на середині дошки. Відводимо від двох сторін петлі дві мотузки або тасьми. Ними нога і буде обвиватися у щиколотки.
2
Матеріал для виробництва снегоступов підійде різний. Можна використовувати навіть барильного клепки. Дві таких клепки на один снегоступ потрібно взяти і з'єднати шпагатом або планкою. А от якщо взяти спинку простого віденського стільця, то з неї вийдуть дуже навіть зручні снігоступи. Днище плетеної корзини теж можна використовувати.
3
Якщо таких матеріалів немає, можна сходити в ліс і наламати гілок. Пару гілок черемхи або горобини довжиною 120 см і діаметром 2-3 см потрібно зігнути в дугу і міцно зв'язати. Вийде у нас рама, на якій ми потім зв'яжемо сітку якомога дрібніше з більш тонких гілок. А ще краще для снегоступов підійдуть дві такі ж гілки, але з одного кінця вигнуті. Тоді їх можна буде покласти на землю паралельно один одному, щоб вигнуті кінчики лежали поруч і дивилися вгору. Вставимо тепер між гілок пару розпірок 30 см довжини, а кінці гілок зв'яжемо разом. Такі снігоступи дуже схожі на лижі і в сніг не провалюються.
4
З'єднувати між собою гілки і плести сітку можна кількома способами. Якщо гілка гнеться добре, то вона прекрасно підійде для рами снегоступа. Можна її в кільце зв'язати, а можна переплести за допомогою мотузок або ременів. Мережа для снегоступа можна робити не тільки з тонких прутів, але і з мотузки. Така мотузка протягується через дірочки, які свердляться в рамі. Але можна мотузку і просто прив'язати. В цьому випадку робимо зарубки на рамі, щоб мотузка не стрибає.
Корисна порада
Під вагою людини сітка з мотузки може і порватися. Зазвичай це трапляється під п'ятою. В цьому місці краще вплести в сітку невеликий шматок шкіри або товстої матерії. А якщо п'ята буде на одну з розпірок спиратися - це буде самий хороший варіант.