Як побудувати літак з композитних матеріалів.

Моделювання авіатехніки не одне десятиліття захоплює і дорослих і дітей. Літаки роблять із пластику, дерева, металу, композитних матеріалів. Останній варіант сьогодні, мабуть, найпопулярніший, адже композити міцні й довговічні, вони створюються штучним способом шляхом з'єднання неоднорідних суцільних матеріалів, які складаються з декількох компонентів, що розрізняються за своїми хімічними і фізичними властивостями.
Інструкція
1
Спроектуйте свій літак на папері. Пам'ятайте, саме від вашого проекту залежить, яким буде літальний апарат по вигляду і функціональності. Варіантів може бути безліч, все залежить від вашої уяви і фантазії. Однак тут слід враховувати і ті фактори, які впливатимуть на підйом апарату, його політ і приземлення, тобто всі деталі літака повинні бути пропорційні і точні у вимірах і розрахунках.
2
Розрахуйте всі деталі свого літального апарату. При цьому слід розраховувати не тільки вагу і геометричні розміри апарата, але так само враховувати і кількість місць, потужність двигуна, який ви будете використовувати, швидкість звалювання, експлуатаційну перевантаження, аеродинаміку та ін. Всі розрахунки слід проводити строго за відповідними формулами.
3
Визначте і відзначте на своєму паперовому проекті, де будуть стикувальні з'єднання, а де підтримують, де клейові, а де зварювальні, різьбові або комбіновані. При цьому слід врахувати, що на стики зазвичай припадають вищі навантаження, і їх слід робити металевими елементами.
4
Підготуйте всі матеріали та інструменти для роботи. Виконайте в тих місцях композитних матеріалів, де потрібна отвори, різьблення і гнізда для з'єднань. Пам'ятайте при цьому, що отвори не повинні знаходитися поблизу клеєних швів і клейових з'єднань.
5
Зачистіть поверхні навколо пророблених резьб і отворів. Визначте місця розташування заклепок і виконайте ці види з'єднань.
6
Почніть збірку свого літального апарату відповідно до розрахунків і паперовим кресленням (ескізом), уважно, послідовно з'єднуючи всі деталі літака. При складанні літака з композитних матеріалів пам'ятайте, що спочатку збираються крила і хвіст, а вже потім корпус, в який і вставляються всі елементи (деталі) літака. Випробуйте готовий апарат.