Як виголосити промову.

Успіх будь-якого публічного виступу залежить від того як ви підготувалися до нього. Який би ваша мова була - короткої або тривалої, ви повинні бути впевнені в тому, що підготовлений вами матеріал заслуговує на увагу. Ця впевненість дозволить вам блискуче вимовити мова .
Інструкція
1
Заздалегідь ознайомтеся з матеріалом, на основі якого збираєтеся виступити перед аудиторією. Запишіть весь текст вашої мови і багаторазово прочитайте вголос будинку.
2
Якщо ви не встигаєте записати свій виступ на папері, визначтеся і вирішите, що ви будете говорити у вступі та в заключній частині своєї промови. Ці два моменти мають велике значення, щоб справити хороше враження на слухачів і закріпити його.
3
Будь-який виступ має певну структуру, якій необхідно дотримуватися перед ким би ви не вимовляли мова . Ваша мова повинна складатися з вступної частини, проблеми питання, перспективи щодо вирішення проблеми і висновку.
4
Зверніть особливу увагу на вступну частину вашої мови. Вона повинна відразу прикувати увагу слухачів. Вони повинні відчути, що ви добре підготувалися і бездоганно володієте матеріалом. Поводьтеся доброзичливо і впевнено.
5
Виступаючи з мова ю, записами користуйтеся тільки тоді, коли необхідно привести цитати. Текст майбутнього виступу бажано запам'ятати напам'ять. Вільне спілкування з публікою дозволить вам легко утримувати увагу ваших слухачів.
6
Перед виступом необхідно встановити мікрофон на оптимальній відстані. Перевірте роботу мікрофона. Переконайтеся, що він розташований на зручній висоті для вас. Вас повинно бути добре чутно на останніх рядах. Чи не постукуйте по мікрофону, а спокійним голосом запитаєте як вас чутно в задніх рядах.
7
Говоріть не голосно, але чітко, добре поставленим голосом. Не відволікайтеся від теми свого виступу. Неотрепетірованние дотепні імпровізації можуть порушити послідовність викладу.
8
Виступаючи з кафедри, можете триматися за її бічні краї. При необхідності перевертайте сторінки тексту свого виступу.
9
Не слід вертіти в руках олівець чи ручку. Ваша зайва жестикуляція здатна відвернути увагу аудиторії від змісту вашого виступу. Під час виступу ніколи не чіпайте мікрофон руками. Шелест від ваших рук буде чути всьому залу.
10
Вибачтеся перед слухачами, якщо виникне потреба прокашлятися. Зробивши паузу, ковтніть води. При собі майте носовичок на такі випадки. Якщо час вашого виступу минув, то підведіть короткі підсумки.