Як вирощувати мандаринове дерево.

Мандарин - це вічнозелене деревна рослина висотою близько одного метра з темно-зеленим листям. Мандарин батьківщиною з Південно-Східної Азії з сімейства рутових. Для вирощування цитрусових будинку треба вибирати карликові сорти. Ідеально підходять сорти японських ранньостиглих мандаринів. Цвісти рослина починає навесні, а до осені з'являються плоди. Одне дерево може принести від 50 і до 80 плодів. Зазвичай мандарини розмножують щепленнями на будь-яке цитрусове дерево - лимон, апельсин, грейпфрут.
Вам знадобиться
  • - держак мандарина;
  • - целофанова плівка;
  • - вата;
  • - садовий вар.
Інструкція
1
Візьміть рослина, якому 2-3 роки і держаком вниз прищеплюйте вибраний сорт мандарина. Прищеплювати рослина краще в кінці літа або навесні. За два-три дні перед цим його треба рясно полити. Тепер зробіть поперечний надріз на стовбурі дерева (товщиною один сантиметр), а потім невеликий поздовжній розріз (товщиною два-три сантиметри). Трохи «Одчиняйте» місце надрізу.
2
Візьміть гілки прищепи, зріжте з них нирки і швидким рухом вставте їх в місця надрізу, злегка натисніть зверху вниз. Місце щеплення треба щільно обв'язати стрічкою з поліхлорвінілу, починайте обв'язувати знизу, щоб туди не затікала вода. Зверху нанесіть садовий вар. Через два-три тижні черешок прищепи повинен пожовтіти і опасть, але якщо він засох і залишився, значить, треба починати все спочатку.
3
Через місяць верхню частину підщепи треба зрізати. Спочатку на 10 сантиметрів вище місця щеплення, а після того, як «вічко» усохне і почне проростати, треба зрізати ще раз - на один шип вище прищепи. Тепер можете знімати пов'язку. Таким же способом можна робити щеплення на гілках крони старого дерева.
4
Щоб підвищити приживлюваність держака, оберніть стовбур дерева мокрою ватою і зверху на дерево надіньте поліетиленовий пакет, щоб створити підвищену сприятливий мікроклімат. Щоб не заглушити прищепа, треба буде регулярно видаляти йдуть від підщепи пагони.
5
Якщо ви будете вирощувати мандарин в квартирі, з часом він стане схожий на красиве карликова дерево . Після того, як деревце зацвіте, через кілька місяців можна збирати вже повністю дозрілі плоди. Зазвичай мандарин дає хороший урожай, навіть вирощуючи в домашніх умовах. Але для його збільшення періодично удобрюйте рослина мінеральними добавками, які продаються в садівничих магазинах. А поливайте в міру необхідності.