Як пікірувати рослини.

Пікіровка - це поділ молодих рослин, так як після посіву розсада може рости занадто густо. Проводять її для того, щоб молоді рослини мали достатньо місця для росту і розвитку. Також в цей момент проводиться відбраковування хворих і слабких сіянців. Пікіровку розсади необхідно проводити тоді, коли у кожного паростка з'явилося два - три листочка. Розсаджувати необхідно в окремі горщики або у великі ящики.
Вам знадобиться
  • - розсада;
  • - земля;
  • - горщики або великі ящики;
  • - пінцет або гострий кілок;
  • - вода.
Інструкція
1
Переконайтеся, що рослини вже досить підросли для пікіровки. Ранню пересадку вони переносять погано. Однак вона можлива, у разі деяких захворювань сіянців.
2
Пролийте землю з розсадою, яку будете пікірувати, великою кількістю води. Робити це необхідно безпосередньо перед тим, як ви будете розсаджувати рослини в різні шухлядки.
3
Підготуйте горщики з землею, в яку будуть пересаджені сіянці. Для цього змішайте по одній частині піску і родючої землі і дві частини торфу. Якщо всі ці складові частини ви заготовляли самостійно, то слід простежити, щоб вони були вільні від насіння бур'янів. Цю суміш також необхідно добре пролити водою і злегка утрамбувати.
4
Зробіть в землі гострим кілочком або пінцетом ямки глибиною 5-6 сантиметрів. Обережно відділяючи пінцетом один паросток від іншого, розділіть необхідну кількість сіянців. Вибирати слід тільки здорові і сильні, а от слабкі краще викиньте.
5
Перекладіть їх у заздалегідь підготовлені ямки і щільно притисніть землею. Це важливо зробити так, щоб навколо коренів не залишилося повітря, від чого вони можу засохнути.
6
Пролийте землю великою кількістю води, щоб вона осіла. Якщо сіянці великі, то полив здійснюйте зверху. Якщо ж паростки легко можуть бути розмиті водою, то полив здійсните знизу. Горщики поставте в піддони, а зверху розпорошите воду з пульверизатора.
7
На перші три-чотири дні, поки відбувається вкорінення розсади, ящики або горщики з нею поставте в прохолодне місце з високою вологістю і забезпечте їм захист від сильних сонячних променів. Коли саджанці укореняться, їх можна буде поставити назад на підвіконня, адже їм все одно необхідні сонячні промені.
8
У відкритий грунт висаджуйте відразу, як тільки на вулиці встановиться тепла погода і знизиться загроза заморозка.