Як зробити пальму.

Ви любите фініки? А знаєте, що зі звичайної кісточки, що залишилася після смачного плоду, можна виростити справжню фінікову пальму прямо у себе вдома. Як? Все дуже просто!
Вам знадобиться
  • - кісточка від фініка
  • - вата
  • - тарілка
  • - горщик із землею
Інструкція
1
Очистіть фінікову кісточку від залишків м'якоті, при необхідності - промийте під краном. Вату рясно змочіть водою, помістіть всередину кісточку і закрийте зверху другим шаром, щоб волога повільніше випаровувалася. Для пророщування фініковим кісточках необхідна температура 25-30 градусів, тому на цьому етапі ватку з майбутнім фініком можна покласти на тарілку і поставити на батарею. Слідкуйте за тим, щоб вата завжди залишалася добре зволоженою.
2
Після того, як кісточка досить розбухне і проклюнеться, її можна садити в грунт. Занурте кісточку вертикально на глибину 1,5-2см. Горщик слід використовувати 10-20см в діаметрі. Так як фініки ростуть досить повільно, горшочка такого розміру вам вистачить надовго. Для проростання так само необхідна висока температура. Поставте горщик з майбутнім фініком в тепле місце і не забувайте регулярно поливати.
3
Кісточки фінікової пальми проростають через 1-3 місяці після висадки в горщик. Маленька пальма дуже світлолюбна. Найкраще для неї підходять південні вікна з прямим сонячним світлом. Рослина дуже любить вологість і рясний полив. Влітку, а особливо взимку, при центральному опаленні, обов'язково обприскуйте вашу пальму щодня.
Зверніть увагу
Для пророщування потрібно брати тільки свіжі кісточки фініків, ні в якому разі не смажені.
Корисна порада
Оптимальний час для пророщування фінікової кісточки - лютий і березень.