Як перейменувати базу.

На короткий час в дистрибутиви системи управління базами даних MySQL була включена SQL-команда перейменування бази даних. Тому, якщо ви щасливий користувач однієї з версій MySQL, починаючи з 5.1.7 і закінчуючи 5.1.22, то можете використовувати команду RENAME. Починаючи з версії 5.1.23 ця команда була вилучена, як потенційно небезпечна. Щоб перейменувати базу даних в решті версій доведеться використовувати набір команд для створення нової бази, копіювання в неї таблиць старої.
Вам знадобиться
  • Доступ до додатка phpMyAdmin
Інструкція
1
Використовуйте додаток phpMyAdmin, якщо хочете, щоб усі необхідні для перейменування бази даних директиви були автоматично сформульовані і відправлені на SQL-сервер. Ця програма надається більшістю хостингових компаній як штатний засіб управління базами даних MySQL. Якщо ви використовуєте SQL-сервер локально, то встановіть її до себе в комп'ютер - знайти в інтернеті повністю русифіковану версію не складно, а свіжі релізи можна безкоштовно отримати на офіційному сайті http://phpmyadmin.net.
2
Авторизуйтесь в додатку phpMyAdmin і в списку баз даних вашого аккаунта, розміщеному в лівому фреймі інтерфейсу, клацніть ту базу , яку необхідно перейменувати. Програма завантажить сторінку зі списком таблиць обраної бази, інформацією до них відноситься і набором пунктів меню управління.
3
Виберіть пункт «Операції» в меню, вміщеному в верхній частині правого фрейма, і phpMyAdmin завантажить в цей фрейм нову сторінку. У ній розміщені набори полів для трьох операцій, в тому числі і для перейменування бази даних.
4
Вкажіть нову назву бази в секції з заголовком «Перейменувати базу даних в» і натисніть кнопку «ОК» у цій же секції. Програма складе необхідний набір команд для створення нової бази з вказаним вами іменем, копіювання в неї таблиць поточної бази і подальшого видалення поточної. Оскільки в списку SQL-команд є і операція видалення, то phpMyAdmin зажадає від вас підтвердження - натисніть "ОК".
5
Якщо використовувана версія SQL-сервера розуміє синтаксис команди прямого перейменування бази даних, то можна використовувати таку SQL-команду: RENAME old_name TO new_name; Тут old_name - стара назва, new_name - нове. Перевага такого варіанта в істотному скороченні часу виконання операції.