Як зробити лижі.

Якщо вам до душі кататися по гірських схилах, розсікаючи повітря, просто купите лижі в магазині. А тим, хто більше схильний до тривалих прогулянок засніженим лісом, можна і самим виготовити лижі з м'яким кріпленням. Звичайно, м'які кріплення, як і саморобні лижі, поступово відходять у минуле, але способами виготовлення лиж для зимового полювання і лісових прогулянок досі цікавляться запеклі мисливці.
Інструкція
1
Для самостійного виготовлення лиж можна взяти дошки товщиною близько 5 см. Очистіть від кори дошку, розпиляєте її на бруски шириною 10 см і товщиною 3-4 см. Можна розколоти по довжині ствол, отримавши два однакових бруска. Довжина бруска повинна бути рівною росту лижника з вертикально піднятою рукою.
2
Тепер туго зв'яжіть бруски по кінцях, вкладіть меж них розпірки (8-10 см) і на недельку залиште сушитися в жаркому місці. Після просушки надайте брускам форму лиж. Щоб підняти носки лиж, прогрійте їх паяльною лампою або у печі або відмочити в гарячій воді, поки не зможете їх зігнути і закріпити в колодці. Після того, як переконаєтеся, що кінці лиж загнуті однаково, просушіть їх 3-4 дня на печі.
3
Після сушки лиж приступайте до обробки. На нижній частині лиж вистругати напівкруглий жолоб для кращого ковзання від п'яти до підйому загину лиж. Ширина жолоба 12-15 мм, глибина 2мм.
4
Видовбати в місці, де стоятиме ваша нога, отвір для переднього (носового) ременя шириною 4-5 мм, довжиною 3 см. Якщо лижу за передній ремінь підвісити, то передня частина лижі повинна трохи переважувати. Більше ременів для катання на лижах у валянках не знадобиться.
5
Ретельно зачистите шкіркою, покрийте лаком, дьогтем або смолою всю поверхню лиж.
6
Для гарного ковзання обробіть смолою нижню сторону лижі. Спочатку прогрійте її біля печі, потім покрийте деревною смолою і знову прогрійте. Не допустіть обвуглювання лижі і дивіться, щоб смола рівно вбиралася. Після просочення смолою ковзна поверхня повинна потемніти і стати темно-коричневою. Вставте між ще нагрітих лиж розпірку і по кінцях зв'яжіть, а верхню частину і боки лиж натріть воском, щоб сніг на них не налипав. І на вантажну площадку, на якій розташовуватиметься нога, набийте шматок жерсті, тонкого заліза або гладкою гуми, тоді сніг на площадку налипать не буде.
Якщо у вас завалялися старі дитячі лижі , з яких давно виросло вчорашнє чадо, то з них можна зробити легкі сани. Завдяки широким полозам і невеликій вазі, на таких санях зручно перевозити вантажі по досить пухкому снігу.
Вам знадобиться
  • - старі лижі;
  • - алюмінієві труби;
  • - алюмінієві куточки;
  • - болти і гвинти з гайками;
  • - електродриль і ножівка по металу.
Інструкція
1
Дістаньте і огляньте обидві лижі . Якщо на одній з них або на обох відламані задні кінці, не біда - довжини все одно вистачить. Ображати обидві лижі на однакову довжину. Виходячи вже з отриманого вихідного матеріалу, розраховуйте довжину корпусу майбутніх саней.
2
Візьміть алюмінієві труби від старих дитячих колясок, розкладачки - одним словом: що попадеться прийнятне. Акуратно вигніть два ідентичних прямокутника з закругленими кутами. Висоту - менша сторона - зробіть сантиметрів 20. Довжину - виходячи з довжини лиж. У кожному разі, 80-ти сантиметрів буде достатньо.
3
Кінці труб зведіть в відрізок труби більшого діаметру, просвердлите наскрізь і скріпіть болтами з гайками. Краще місцем з'єднання вибрати одну з коротких (вони будуть вертикальними) сторін.
4
Просвердлите в кожній лижі та довгій стороні алюмінієвої стійки по три наскрізних отвори: один посередині і два ближче до кінців. Підберіть 6 гвинтів із закругленою голівкою під викрутку з шайбами і гайками. Їх довжина повинна бути більше діаметра труби з товщиною лижі .
5
Приготуйте відрізки алюмінієвого куточка зі стороною не менше 3-х см. Три шматка повинні бути довжиною, рівної запланованої ширині санок. Просвердлите у верхній довгій стороні стійок по отвору посередині. Просвердлите такі ж отвори в верхній частині вертикальних трубок. Візьміть куточки і висвердлите на краях по отвору такого ж діаметру. Ображати ножівкою по металу шматок іншого ребра на довжину діаметра труби.
6
Заведіть гвинти з боку робочої поверхні лижі і, проклавши шайби з боку труби, гайками закріпіть вертикально стійки. З'єднайте куточками і скріпіть болтами з гайками верх стійок. Горизонтальні межі куточків повинні лежати в одній площині.
7
Висвердлите в нижній частині передньої і задньої стійок по отвору. Зробіть отвори в середині переднього і заднього куточків. З'єднайте нижні кінці стійок з серединами верхніх горизонталей і скріпіть болтами. Має вийти по два жорстких трикутника спереду і ззаду, що не дозволяють роз'їжджатися полозам.
8
Зробіть рейковий настил або покладіть лист багатошарової фарбованої фанери, прив'яжіть міцну мотузку, і сани готові.
Корисна порада
В якості горизонтальних скрепляющих елементів санок цілком можуть згодитися рейки з твердих порід дерева.