Як лікувати перелом шийки стегна.

Перелом шийки стегна найчастіше трапляється в літньому віці, коли за численними причинами кістки стають крихкими через розрідження кісткової тканини. У молодих трапляється перелом тільки при сильному ударі, наприклад під час дорожньо-транспортних пригод або при падіннях з великої висоти. Перелом и діляться на кілька класифікацій і можуть привести до летального результату. Лікування може призначатися консервативне, тільки в тому випадку, якщо оперативне втручання протипоказане в силу різних причин.
Інструкція
1
Прогнози по лікуванню медіальних переломів є більш невтішним, ніж з лікування латеральних переломів. Самостійне зрощення медіального перелому практично виключено. Також будь-яка класифікація переломів відрізняється один від одного за місцем самого перелому і за ступенем його тяжкості. Розрізняють 3 види переломів - шийки, головки і вертіла кістки.
2
Першими симптомами перелому є біль в паховій області, яка посилюється при русі, нога може повертатися назовні і кінцівку коротшає. В деяких випадках, якщо перелом дуже важкий, відчувається гостра біль без певної локалізації. Людині здається, що розривається весь бік, пах, і він більше не може ходити. Якщо симптоми перелому змащені, через кілька днів неможливо буде ходити через загострення із запаленням, і пацієнт опиниться в ліжку з серйозними ускладненнями перелому.
3
При перших ознаках перелому шийки стегна потрібно негайно звернутися до лікарні для проведення діагностики. Якщо пацієнт не може самостійно відвідати поліклініку, необхідно укласти хворого в ліжко і викликати швидку допомогу. Найбільш поширеним методом діагностики є рентген.
4
Якщо перелом діагностований, пацієнта негайно госпіталізують і проводять підготовчі роботи до проведення операції. Який вид операції буде проведено, вирішує тільки лікар, на підставі отриманих результатів обстеження. Існує декілька видів оперативної допомоги, до яких відносяться ендопротезування, металлосінтез, остеосинтез.
5
Якщо виявлені протипоказання до операції, лікар накладає деротаціонний чобіток, що не є гарантією зрощування, особливо якщо пацієнт похилого віку. Хворого виписують додому, де потрібно забезпечити належний догляд, щоб уникнути пролежнів. Призначаються знеболюючі препарати та інші, в залежності від показань, віку пацієнта та прийому інших життєво важливих лікарських засобів. Якщо немає протипоказань, призначається препарати з кальцієм, вітамінні комплекси.
6
Хворому потрібно забезпечити раціональне харчування з переважним вмістом овочів, фруктів і кисломолочних продуктів, так як від постійного перебування в ліжку немає апетиту, і погано працюють всі травні і очищаючі функції організму. Пиття повинне бути рясним.
7
Над постіллю слід організувати балканську раму, яка дозволить піднімати крижі щоб уникнути пролежнів. Також раціонально купити протипролежневі матрац. За статистикою, при недостатньому догляді 80% хворих похилого віку з переломом шийки стегна вмирають в перший же рік після перелому, тому що людина стає абсолютно немічним, і без стороннього догляду не виживе.