Як навчитися в'язати шапки спицями.

Ви вирішили навчитися в'язати шапки спицями. Пропонований варіант адресований, перш за все тим, хто вміє добре в'язати, так як шапочка пов'язана по косій лінії. В основу візерунка покладено мотив "оленячі роги", що часто зустрічається у народів півночі. Візерунок краще виконувати світлими нитками по темному фону. Сам візерунок виконувати нескладно, так як кожен ряд в'яжеться ниткою тільки темого кольору.
Вам знадобиться
  • 100 г шестяной пряжі, спиці No 5.
Інструкція
1
Шапочка складається з смуги орнаменту (17 петель), денця з чотирьох прямокутних трикутників (катет 18 петель) і бортика. Кількість петель в бортику можна змінювати. Його в'яжіть панчішної в'язкою, можна платочной, а в носику можна його загорнути як валик, а можна повернути і перетворити в поля. Рекомендуємо ширину бортика -35 петель. Набираєте 35 + 17 + 1 = 53 мітки основного кольору. Це перша пара рядів, при наборі прив'язується як би 2 ряди.
2
Потім основним кольором прив'яжіть 36 петель, а далі в'яжіть ниткою другого кольору до кінця ряду. Виворітний ряд прив'язується цієї ж ниткою, а закінчите ниткою основного кольору, переплітаючи нитки. В кінці кожного виворітного ряду додайте по одній петлі. Таким чином, коли ви пров'яжете 18 пар рядів, кількість петель на спиці буде 70 і пов'язана чверть денця. Малюнок на денці називається "горошок".
3
При вив'язуванні наступної чверті денця петлі попередньої поступово закривайте по одній у кожному особовому ряду. Для цього пров'язуйте по дві петлі одного кольору разом. Повторіть малюнок 4 рази, щільність в'язки - одна клітинка дорівнює 0,5 см. Зшити шапочку трикотажним швом від краю бортика до верхівки ниткою основного кольору. А щоб шов був зовсім непомітний, там, де по малюнку повинні бути витягнуті (непровязанной) петлі, вишити їх ниткою кольору візерунка.
З настанням перших осінніх холодів саме час згадати про теплі речі. І в першу чергу і собі, і своїм дітям люди воліють одягати шапочки . Особливо популярні ті, що пов'язані своїми руками. Такі і носити приємно, і в їхній якості сумніватися не доводиться.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - вовняні нитки;
  • - сантиметр;
  • - голка;
  • - нитка;
  • - картон ;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Швидко навчитися в'язати красиві шапочки гачком можна таким способом. Почніть з обміру голови тієї людини, якій збираєтеся в'язати. Залежно від розміру розрахуйте кількість петель першого ряду. Наберіть ланцюжок з повітряних петель відповідної довжини.
2
Пров'яжіть гумкою з рельєфних стовпчиків від трьох до п'яти сантиметрів - на ваш розсуд. Після того як ви її закінчили, в'язати потрібно стовпчиками без накиду. Для рівного краю не забувайте робити по одній повітряної петлі підйому. Таким чином продовжуйте полотно вив'язувати шапочки до потрібної довжини.
3
Потрібну довжину слід визначати приміряннями до голови своєї «моделі». Повторюйте цю маніпуляцію через кожні 5-6 рядів. Коли довяжете до необхідної довжини, і напівфабрикат вироби сидить ідеально на голові людини, обріжте нитку. Виверніть зв'язане полотно на ліву сторону і виконайте шов. Робити його можна як голкою з тією ниткою, якої в'язали, так і самим гачком з'єднувальними стовпчиками. При цьому на маківці стягніть заготовку, щоб вона прийняла форму шапочки . Ображати нитку.
4
Шапка готова. Можна залишити її і так. А можна прикрасити помпоном. Виріжте з картону круги того розміру, якого буде ваше прикраса. У них зробіть отвір посередині. Намотайте нитки на кругляши, склавши їх разом. Розріжте нитка, злегка розставивши картонки. Посередині перехопіть інший ниткою. Гарненько затягніть. Подрежьте крайку. Прикраса готова. Пришийте його до шапки.
5
Взагалі з цим виробом можна експериментувати. Наприклад, зробити шапку в кольорову смужку. Або як прикраса пришити в'язаний квітка збоку. Стильно буде виглядати і модель із зав'язками, які також легко змайструвати з решти вовни. Для хлопчиків можна купити тканинні нашивки у вигляді модних супергероїв або машинок.
6
Чоловікам старшого віку можна зробити кольоровий тільки гумку, а все інше зв'язати однотонної пряжею. Загалом, дану модель можна адаптувати практично під будь-який вік, і це ідеальний варіант, якщо потрібно буквально за один вечір зробити практичний подарунок.
Зверніть увагу
Щоб шапка прийняла форму і стала м'якою, її потрібно випрати вручну з невеликим додаванням Ленора до порошку.
Корисна порада
Нитки для в'язання краще вибирати вовняні, напівшерстяні і з невеликим доповненням акрилу. Тоді в шапках вашим рідним буде дійсно тепло і комфортно.