Як купити катер.

Багато вирішують купити катер . Хто для особистого використання, проводячи на воді вихідні та відпустку, а хто і для підприємницької діяльності, пов'язаної з організацією круїзів, весіль, платних рибалок та ін.
Інструкція
1
Визначимося з основними термінами загального характеру, використовуваними при виробництві та експлуатації суден закордонного виробництва: Motor boat - катер а з підвісними моторами і стаціонарними двигунами. Так моторний човен - це човен з підвісним двигуном, а катер - зі стаціонарним. Хоча катер може бути з мотором невеликої потужності, а моторний човен може мати і два підвісних двигуна. Day cruiser - моторний катер , розрахований на нетривалі водні прогулянки: купання, прогулянки, риболовля. Найчастіше такий тип судна легкий, відкритий і має на борту рубку. Overnighter, weekender - дуже широкий клас моторних катер ов, призначених для тривалого перебування на воді (доба і більше). Оснащуються каютою, камбузом і всякими побутовими зручностями.
2
Класифікація катер ів і яхт.Едіной і чіткої класифікації катер ів і яхт не існує, так як ринок судів динамічний і постійно оновлюється: з'являються нові моделі, модернізуються старі. Однак найбільш типові екземпляри можна звести до наступних: - спортивно-прогулянкові призначені для нетривалих водних прогулянок і представляють найпоширенішу різновид катер ов; цей клас різниться між собою компонуванням внутрішнього устрою човни; - моторні катер а-буксировщики для використання в активних видах спорту і буксирування парашутиста або лижника; вони повинні мати здатність створювати хвилю, необхідну для занять водними лижами; - представницькі моторні катер а здатні розвивати високу швидкість (до 50 вузлів і вище), а також відрізняються великими розмірами і потужним двигуном; - рибальські моторні катер а відрізняються неймовірною різноманітністю конструкцій, їх розміри варіюються від невеликих до величезних, а призначені вони, звичайно ж, для занять рибальством; - моторні катер а-круїзери мають довжину від 6 до 10 метрів, оснащені однією-двома каютами, камбузного блоком і відгородженим туалетом, призначені для катання і відпочинку на ньому поодинці або родиною; - моторні яхти - різновид моторних катер ов більш високого класу за розмірами і оснащенню, в залежності від своїх архітектурно-конструктивних характеристик вони призначаються від нетривалих прогулянок до використання в якості літнього будиночка; - мегаяхти - входять в класифікацію моторних катер ов, але мають велику потужність і розміри, високотехнологічне обладнання та ексклюзивні дизайн і інтер'єри.
3
Нюанси та особливості продажу На сьогоднішній день покупка катер а, моторного човна, яхти вельми доступна і вигідна. Така покупка, що володіє всіма характеристиками комфорту може використовуватися для подорожей, для рибалки і в якості мобільного дачі на літо. Багато суду придатні для тривалих водних прогулянок і навіть для життя на ніх.Большінство покупців вибирають катер и закордонного виробництва. Європейські моделі зручніше, надійніше, безпечніше і комфортабельніше россійскіх.Ринок пропозиції катер ов великий і різноманітний, і велика кількість оголошень про їх продаж дуже велике. Тому для правильного вибору судна необхідно сформулювати: де і як яхта або катер буде використовуватися, як її зберігати в зимовий період, яка сума може бути витрачена на покупку, і інші фактори. Найкраще заздалегідь сформулювати бажаний технічний проект майбутньої покупки: розміри, технічне оснащення, конструкцію корпусу, тип і потужність двигуна і т.п. З питань вибору матеріалу корпусу судна, нюансів технічного оснащення та зберігання майбутньої покупки краще звернеться до спеціалістам.Важен і процес оформлення покупки. Правильно складений договір (краще за участю юриста) повинен враховувати всі тонкощі і захищати ваші інтереси при покупці і подальшої експлуатації катер а. А також збереже від проблем, які можуть виникнути відразу ж після укладення угоди.
4
ОбслужіваніеПрі покупці катер а слід заздалегідь подбати про майбутні витрати на обслуговування катер а. Правильний догляд за яхтою, моторним човном, катер ом продовжать термін його служби, підвищать безпеку плавань, збільшить надійність і комфорт судна.Обслужіваніе всякого моторного судна має включати в себе наступні операції: підготовка до зимівлі, перевірка працездатності всіх механізмів, ремонт, техогляд, спуск на воду. Якщо плавзасіб досить високого класу, самостійно зробити все це дуже важко. Як правило, цим займається бригада робітників на причалах, в верфях або в яхт-клубах. Слід врахувати, що щорічне обслуговування катер а дуже велике - до 10% від його стоімості.В Останнім часом на ринку з'явилися нові моделі, недорогі в експлуатації й обслуговуванні. Немає необхідності в кваліфікованої бригаді по догляду за судном, не потрібно спеціального устаткування для підйому такого катер а з води. І для зберігання підійде гараж, двір або автостоянка. Такі новинки позбавляє власника від зайвих витрат на обслуговування.
5
Катер, колишній в употребленііЕто ще один варіант покупки зарубіжного катер а. Покупка б/у катер а - звичайна справа в Європі. Слід пам'ятати, що надійність уживаного судна на 80% залежить від догляду за ним попереднім власником, і всього лише на 10% залежить від якості виробництва і на 10% від умов обслуговування надалі. Тому грамотна і кваліфікована незалежна технічна експертиза із залученням професійних експертів та новітнього технічного обладнання перед покупкою вживаного плавзасоби має першорядне значення!
Зверніть увагу
Слід звернути увагу на розмитнення, перевірку документів на судно, страховку і облік в водної поліції