Як відрегулювати склопакет. стаття Як налаштувати склопакет.

Сучасна технологія виготовлення пластикових вікон передбачає регулювання склопакета для ущільнення в разі виникнення щілин, усунення перекосів або настройки при усадці стін. Як же відрегулювати склопакет самостійно?
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - нова віконна ручка;
  • - універсальна проникаюча мастило WD-40 або силіконова змазка;
  • - шестигранний ключ № 4;
Інструкція
1
При зношуванні віконної ручки проверніть пластину підстави ручки на 90 градусів. Відкрутіть болти, які кріплять ручку до корпусу склопакета . Встановіть нову ручку, не забувши встановити під її підставу пластину регулятора провітрювання.
2
Якщо ручка на вашому склопакеті насилу провертається або видає скреготливий звук, то ймовірними причинами цієї несправності може бути провисання склопакета на петлях або висихання мастила запірного механізму. Змастіть всі рухомі елементи мастилом WD-40 або інший силіконовою змазкою, рекомендованої виробником вашого пластикового вікна. Для регулювання склопакета при перекосі знайдіть регулювальні гвинти петель і, підкручуючи або відкручуючи їх, виставте відкривається частина вікна в правильний режим.
3
Відрегулюйте ущільнювач. У разі виникнення щілинного протягу слід відрегулювати притиск стулки вікна. Існує кілька видів ущільнюючих механізмів. Пластини ущільнювач регулюєте шляхом повороту шестикутника у відповідному отворі. Візуально ви побачите переміщення пластини і зміна притиску стулки до віконної рами. Роликові ущільнювачі так само регулюються за допомогою шестигранника №4. Знайдіть отвір під шестигранник на корпусі ролика і повертайте, регулюючи тим самим притиск вікна. Разом з цим стежте за тим, щоб ролик вільно входив в свій паз на корпусі вікна.
Зверніть увагу
У літній час не зробите сильного ущільнення притиском ролика. У напруженому стані він швидко вийде з ладу і вам доведеться ремонтувати ущільнювальний механізм.
Корисна порада
Для того щоб уникнути частих перекосів стулки, разбалтиванія механізмів запору і петель рекомендуємо купувати вікна з легких і міцних матеріалів, з шириною стулки не більше 1 м.
Якщо пластикові вікна були встановлені в новий будинок, була неправильно підібрана величина стулок або монтаж був здійснений недостатньо професійно, дуже скоро ви можете помітити, що з вікна дме, а на стеклах збирається конденсат. У такому випадку можна запросити досвідченого майстра з фірми, або ви можете спробувати регулювати склопакет самостійно.
Вам знадобиться
  • - склопакет;
  • - хрестова викрутка;
  • - Г-подібний шестигранний ключ на 4 мм;
  • - спеціальний ключ для регулювання запірних цапф.
Інструкція
1
Зніміть декоративні ковпачки з верхнього і нижнього гвинта на петлях вікна. За допомогою Г-подібного шестигранного ключа на 4 мм регулюйте гвинти для зміщення стулки або зміни рівня притиску стулки до рами.
2
Якщо стулка просіла і насилу закривається і відкривається, регулюйте нижню петлю вгору або вниз. При цьому нижній кут стулки буде відповідно підводитися або опускатися, при необхідності підійміть або опустіть всю стулку цілком.
3
Для зміщення стулки вліво або вправо регулюйте нижню петлю вправо-вліво.
4
Для того, щоб притиснути до рами нижній кут стулки, сместите два гвинти нижньої петлі вперед. Аналогічно, якщо потрібно кут від рами відсунути, сместите гвинти тому.
5
Якщо у вас повортно-відкидна стулка (відкривається як справа наліво, так і зверху вниз), за допомогою регулювання ножиць вперед-назад регулюйте ступінь притиску верхнього кута стулки до рами. При необхідності, регулюючи ножиці вправо-вліво, сместите верхню частину стулки вліво-вправо.
6
Якщо необхідна регулювання склопакета з поворотною стулкою (відкривається класичним способом), для того, щоб притиснути верхній кут стулки до рами, сместите верхню петлю вперед. Точно також, зрушуючи верхню петлю назад, зменшіть притиск. Щоб змістити верхню частину стулки вліво або вправо, змінюйте положення верхнього гвинта вправо або вліво.
7
За допомогою спеціального ключа відрегулюйте стулку в місці розташування запірних цапф, щоб притиснути або віджати стулку в цих місцях.
8
Якщо стулка в результаті неправильної експлуатації повисла на нижній петлі і відкинутих ножицях, виконайте наступну послідовність дій. Закрийте вікно, потім натисніть на відкинутий край перпендикулярно поверхні таким чином, щоб верхній кут наблизився до петлі. Потім натисніть на важіль блокувальника (розташований поруч з ручкою) і одночасно поверніть ручку в горизонтальне положення. Якщо ви все правильно зробили, і ножиці на рамі і стулці з'єдналися, відпустіть важіль блокувальника.
Корисна порада
Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах, не ризикуйте збереженням свого склопакета, довірте регулювання пластикового вікна фахівцям. Неправильне регулювання, в гіршому випадку, може повністю вивести вікно з ладу.