Як зробити стінгазету.

Стенная газета має всі атрибути типографського видання (тексти та ілюстрації, які присвячені святковому, пам'ятного або поточні події), але виготовляється самостійно і вивішується на стіні для залучення уваги.
Вам знадобиться
 • - ножиці
 • - скотч
 • - клей
 • - кольоровий папір
 • - фарби
 • - пензлики
 • - кольорові олівці
 • - ручки
 • - фломастери
 • - маркери
Інструкція
1
Визначтеся з концепцією стінгазети. Продумайте текстовий зміст і стиль оформлення.
2
Підготуйте тексти або вірші (складете, знайдіть готові, виріжте з журналів, роздрукуйте на принтері, напишіть від руки на окремих листках).
3
Підготуйте тематичні картинки, фотографії, листівки, наклейки.
4
Приготуйте основу для газети. Візьміть аркуш паперу, картону або склейте кілька між собою.
5
Зробіть заголовок, щоб зробити стінгазету тематичної (напишіть від руки або під трафарет, приклейте вирізані з кольорового паперу, роздруковані або готові букви-наклейки).
6
Розкладіть підготовлені тексти та ілюстрації на основі стінгазети, відведіть місце для заголовків, текстів, ілюстрацій, які будуть виконуватися вручну.
7
Наклейте або прикріпіть скотчем тексти, картинки, листівки, фотографії. Зробіть рамки (приклейте паперові кишені або куточки, вставте в них потрібні листки, якщо надалі передбачається зміна вмісту).
8
Намалюйте картинки, напишіть від руки тексти, зробіть заголовки, підписи до фотографій.
9
Завершіть оформлення, щоб зробити стінгазету закінченою. Замаскуйте місця склейки, зробіть фон для незаповненого простору фарбами, олівцями, приклейте або намалюйте дрібні елементи.
10
Прикріпіть газету до стіни за допомогою кнопок або канцелярських цвяшків з декоративними капелюшками.
11
Подвесьте на гвоздики зв'язки повітряних куль, легкі сувеніри, дрібні м'які іграшки, банти (якщо це відповідає обраному стилю оформлення).
Стінгазета для дітей може бути приурочена до якого-небудь пам'ятного події чи святу, вона може носити інформаційний або навчальний характер. Визначтеся з тематичною спрямованістю роботи і приступайте до оформлення плаката.
Вам знадобиться
 • - аркуш ватману великого розміру;
 • - всі наявні в будинку канцелярське приладдя;
 • - клей або двосторонній скотч;
 • - ножиці;
 • - кольоровий папір.
Інструкція
1
Нанесіть ескіз. Якщо ви використовуєте незбиране паперове полотно, то нанесіть на нього всі великі елементи, потім продумайте декоративне оформлення. Простим олівцем окресліть контури малюнків та аплікацій, відведіть місце під текст. Якщо ваша стінгазета розташована на декількох аркушах паперу, то доведеться виконати подвійну роботу - зробити начерк з планом розташування елементів на окремому аркуші, потім збільшити масштаб і рознести малюнок на всі аркуші.
2
Вибирайте великі і зрозумілі деталі. Дітям буде цікаво тільки те, що зрозуміло, тому не варто проявляти свої художні задуми і малювати абстрактні предмети. Вибирайте звичні для дітей сюжети, які викликатимуть відповідні асоціації. Для малюків підійдуть картини з одним центральним елементом - сонечко, ріпка, дерево, машина і т.д. Дітям постарше можна піднести інформацію у вигляді зображення веселого паровозика, героїв улюбленої казки або мультфільму, зображення членів сім'ї та друзів. Якщо мета стінгазети - навчити дитину, то всі елементи повинні бути простими і наочними, оформленими в яскравих і насичених фарбах.
3
Продумайте декоративне оформлення. Унікальність вашої стінгазеті додадуть символічні деталі - перший черевичок, перша відмітка в щоденнику, спільна фотографія, вирізані з щільного картону об'ємні букви і цифри (за кількістю років, залежно від теми стінгазети). Великі банти, стрічки, розпорошені кольорові бризки - дрібних деталей має бути небагато і вони покликані лише привернути увагу, а не відволікати його від інформації в газеті.
4
Підписуйте фотографії. Якщо ви вирішили наклеїти на стінгазету фотографії, то бажано супроводити картинки дотепними написами, адже вашу газету читатимуть не тільки діти. Щоб уникнути непорозумінь, поясніть кожну з них декількома словами.