Як зробити щоглу.

Сьогодні не складе більшої праці купити щоглу для човна, але, бувають такі випадки, коли її хочеться зробити самому. Тим більше, це дозволить заощадити гроші. Але перш ніж зробити щоглу своїми руками, необхідно ознайомитися, що і як потрібно робити. Адже важлива не тільки послідовність, але і розміри, матеріал і т.п. Від цього залежать терміни її служби.
Вам знадобиться
  • Матеріал, фуганок, маркери, рейки, пила (стрічкова, циркулярна), лак, фарба.
Інструкція
1
Визначити розміри щогли. З самого початку потрібно визначити довжину і діаметр (може змінюватися по всій довжині щогли). Дуже часто зустрічаються такі варіанти, у яких диметр щогли в основі 3 ", а в іншому її кінці - 2".
2
Вибрати матеріал. Підходити до цього пункту потрібно з усією відповідальністю, т.к. від вибору матеріалу залежать терміни служби самої щогли. Зупинитися краще на легкому дереві, адже вага грає чималу роль. Дерево має бути товщі, ширше і довше майбутньої щогли.
3
Обробка матеріалу. Використовуючи фуганок, потрібно зробити дерево гладким і плоским.
4
Визначити центральну лінію. В обох кінцях щогли (по ширині) потрібно прикріпити маркери і відзначити олівцем центральну лінію. Використовуючи рейки (повинні бути довше щогли) провести по поставлених мітках центральну лінію вздовж лицьової сторони щогли. Це потрібно зробити і на протилежній стороні щогли.
5
Форма щогли. Далі потрібно спланувати її форму. Якщо будете робити щоглу однакового діаметра по всій довжині - проблем не буде. Якщо вона буде різна в діаметрі - необхідно спланувати її форму. Поступово рухаючись по центральній лінії, потрібно ставити відмітки про діаметрі.
6
Обрізати контур. Використовуючи стрічкову або циркулярну пилку потрібно обрізати, відповідно до поставлених заміткам, контур.
7
Провести коригування. Майбутня щогла повинна бути однакова з різних сторін, тому потрібно постійно коригувати її форму.
8
Обрізка і зачистка. Кінцева мета - отримати круглу щоглу . Поступово обрізаючи, а потім, зачищаючи її за допомогою шліфувальних кругів або звичайного фуганка, домагаються підходящої форми.
9
Покриття захисними матеріалами. Ідеально підійдуть лаки, фарби тощо.
Зверніть увагу
Неможливо знайти відповідний за розмірами матеріал. В цьому випадку, можна скористатися спеціальним клеєм і склеїти дві дошки разом (наприклад).
Корисна порада
Вибирати деревину потрібно з прямими волокнами. Ідеальним варіантом вважається ялина, але, будівельники човнів використовували все, що можна було знайти і використовувати протягом століть. Деревина повинна бути без дефектів (сучків, тріщин і т.п.). Обрізати контур потрібно з запасом, але не прямо по мітках.