Як містити корову.

Більшість молодих сімей, що живуть в сільській місцевості, набуваючи велику рогату худобу, такий як корова, не знають, як правильно за нею доглядати і утримувати. Самі дійні корови зустрічаються серед тварин спеціалізованих молочних порід: ярославської, чорно-рябої, червоної степової або холмогорской. Якщо ви вирішили вирощувати корову для м'яса, для цих цілей підійде корова комбінованої породи: швіцька або симентальська.
Інструкція
1
Важливе значення в утриманні корови має гарне житло. Будувати корівник бажано з саманного цегли, внутрішня кубатура повинна становити не менше 20 кубічних метрів на одну корову і не менше 10 кубічних метрів на одного теляти. Фундамент сараю повинен бути достатньо міцним, тому його найчастіше будують з обпаленої цегли або бутового каменю, скріплюючи цементним розчином або бетоном.
2
Стіни корівника повинні мати теплозахисні властивості, інакше в холодну пору вони будуть промерзати. Стіни, побудовані з будь-якого матеріалу необхідно всередині поштукатурити та побілити. Так як стіни білого кольору добре відображають світлові промені, і в корівнику стає набагато світліше.
3
Підлоги в корівнику повинні бути сухими, рівними і теплими, а найголовніше зручними для очистки від гною. Вологість повітря залежить від властивостей статі, він повинен бути водонепроникним. Для цього найкраще підійде хороший дерев'яна підлога, який потрібно раз на три роки міняти, так як він швидко виходить з ладу. Важливо при будівництві зробити нахил підлог, це потрібно для стоку сечі і води.
4
В корівнику потрібно зробити досить просторе стійло для корови, щоб було зручно обслуговувати і годувати тварину, площа підлоги повинна становити 2.5 квадратних метра. Годівниця, зроблена з обструганих дощок повинна вміщати в себе приблизно 7 кг соломи або сіна. В стійку поруч з годівницею вбийте кільце, воно потрібно для прив'язі тварини. Довжина прив'язі становить трохи більше одного метра.
5
В корівнику має бути достатньо свіжого повітря і світла. Тому регулярно провітрюйте його. Оптимальна температура для утримання корови 8-10 градусів з коливаннями 4-20 градусів. При такій температурі корова менше витрачає корму та енергії на підтримку постійної температури тіла і обігрівання організму. У даху обов'язково повинна бути споруджена витяжна труба з заслінкою для вентиляції.
6
Біля входу в корівник зробіть спеціальний дезінфекційний килимок, який можна зробити з ящика з тирсою, які потрібно періодично змочувати розчином каустичної соди або формаліну. Завдяки цьому ви попередите занос інфекції. В корівнику повинен знаходитися інвентар - лопата, мітла, вила, щітка і відра.
7
Корову потрібно щодня чистити спеціальною щіткою через годину після доїння, це збільшить її апетит і молочну продуктивність. Не варто чистити корову під час годування, це призведе до поганого поїдання і потурбує її. Більш сильні забруднення можна змити теплою водою.
8
Підстилка в стійлі повинна бути без домішок насіння бур'янів і отруйних рослин. Одним з кращих матеріалів для підстилки є солома або сухі тирсу. Регулярно міняйте підстилку в міру її забруднення і зволоження, якщо її не прибирати, утворюються отруйні гази - сірководень та аміак, які дратують не тільки очі, але і верхні дихальні шляхи.
9
У літню пору року основним кормом корови є трава, яка може забезпечити удій до 15 літрів молока без додаткових прикорму. Якщо корова дає удій понад 15 літрів, слід їй давати концентровані корми (макуха, зерновідходи, комбікорм, дерті зернобобових і злакових культур) в співвідношенні 100 г на літр молока.
10
Дотримання оптимального режиму в годуванні, відпочинок та пастьбе позначаються на молочної продуктивності корови. Перш за все, стежте за тим, щоб проміжки між доїння і годуваннями були однаковими. Корову з удоєм 15-20 літрів молока необхідно доїти і годувати 3 рази на добу: о 5 ранку, в 13 годин дня і о 21 годині вечора. Слідкуйте, щоб завжди була присутня вода, так як недопаіваніе тварини може привести до зниження удою.
11
У зимовий час годувати корів потрібно два рази на добу, постійно забезпечуючи їх водою з автоматичних поїлок. Температура води повинна бути не нижче 10 градусів. Корові з масою 500 кг щодня давайте 7-10 кг хорошого сіна, 3-5 кг концентратів, 17-20 кг соковитих кормів (баштанні культури, силос, коренеплоди і бульбоплоди) і 40 г крейди і солі. В цьому випадку утримання корови буде оптимальним і для надоїв, і для підтримки відмінного здоров'я.