Як дізнатися висоту над рівнем моря.

Уміння визначати висоту власного місця розташування буває необхідно при орієнтуванні в гірських місцевостях, коли видимість недостатня. Щоб виміряти висоту над рівнем моря, потрібен альтиметр з досить простим принципом дії - прилад фіксує зміну висоти при зниженні атмосферного тиску.
Інструкція
1
Візьміть альтиметр. В останні роки в продажу з'явилися наручні легкі альтиметри, які, за досить розумною ціною, пропонуються споживачеві. Багато прилади подібного роду багатофункціональні і можуть виступати в ролі барометра або електронного компаса.
2
Приклад вимірювання висоти над рівнем моря за допомогою багатофункціонального приладу Minox WindWatch pro, що має таку функцію.Пріміте за точку відліку тиск на рівні моря, яке змінюється від 950 до 1050 миллибар в залежності від погодних умов.
3
Проведіть калібрування датчика тиску, використовуючи кнопку зі стрілкою на панелі управління, спрямовану вгору. Робіть це кожен раз перед проведенням вимірювань. Особливо потрібна калібрування, коли різниця зміни атмосферного тиску становить до 5 миллибар в день, це відбувається при швидкій зміні погоди, тоді зміна висоти досягає декількох метрів або десятків метрів.
4
Після встановлення висоти над рівнем моря утримуйте кнопку Set протягом 3 секунд, щоб перейти в режим установок. Дані тиску і висоти на екрані приладу стануть мигати, показуючи атмосферний тиск, відносно рівня моря. Використовуйте кнопку Set для зменшення значення, а для збільшення - кнопку зі стрілкою вгору. Щоб вимірювати значення по одному метру, натискайте кнопки кратно, при вимірюванні значних величин, утримуйте їх довго.
5
Далі перейдіть в основне меню приладу. Він покаже висоту над рівнем моря, час і температуру повітря, актуальні на даний момент. Висота вимірюється з похибкою в 1 м. Все відбувається автоматично з інтервалом у десять секунд.
6
Якщо потрібні метри або фути, коротко натисніть на кнопку зі стрілкою вгору.
7
Якщо потрібно зберегти установки, натисніть одночасно кнопку зі стрілкою і кнопку Set, утримуючи кілька секунд. Дисплей при цьому перейде в режим основного меню, зберігши потрібні установки.