Як зберегти зуби при вагітності.

Якщо в розвинених країнах втрата навіть одного зуба при виношуванні немовляти вважається неприпустимою, то наші жінки вже при викл до того, що вагітність неминуче веде до псування зубів, так як кальцій потрібен для формування скелета дитини. Зараз є всі умови для того, щоб цього уникнути, адже кальцій повинен надходити до малюка не з материнських зубів, а із зовнішнього середовища.
Інструкція
1
Одним з перших лікарів, якого відвідує жінка, яка стала на облік по вагітності, є стоматолог. Дуже важливо, щоб всі зуби були здоровими. Інакше через систему кровообігу інфекція може поширитися в організмі матері і дитини. Погіршення стану здоров'я вагітної жінки впливає на формування молочних зубів дитини, і може загальмувати їхній розвиток. Саме тому необхідні профілактичні меро при ємства, що покращують стоматологічне здоров'я жінок.
2
Вагітним жінкам відвідувати стоматолога необхідно 4 рази: на 7, 17, 27, а також 37 тижнях. При необхідності при менения анестезії попередьте лікаря про ваш стан. Це допоможе йому вибрати підходящий анестетик. Для дотримання абсолютної чистоти порожнини рота необхідно, щоб чоловік теж пройшов обстеження у фахівця.
3
Чистка зубів обов'язкове хоча б 2 рази на добу. При цьому краще використовувати щітки з м'якою і нормальної щетиною, зубні пасти з високим вмістом кальцію і пасти, що запобігають запалення ясен (протівогінгівітние). Чистити зуби потрібно щонайменше 2-3 хвилини, завершуючи процедуру обполіскуванням рота спеціальними розчинами для ротової порожнини. Не забувайте, зубна щітка повинна вам служити не більш 3-х місяців.
4
Харчування матері повинне містити багато кальцію, необхідного для формування зубів дитини.
5
Важливо регулярно дихати свіжим повітрям, уникати сильного засмаги і не відвідувати солярій.
6
Щоб надовго зберегти прекрасну посмішку собі і дитині, при слухайтеся до порад стоматологів: не слід видаляти зуби до 14 тижня вагітності і перед пологами, щоб уникнути попадання інфекції в організм.
7
Для зменшення дози опромінення замість рентгенівського дослідження зубів краще зробити візіографі.
8
При токсикозі першого триместру вагітності попросіть стоматолога підібрати вам спеціальні засоби, що запобігають руйнування емалі в кислому pH середовищі.
9
Навіть при невеликої кровоточивості ясен слід звернутися до фахівця, щоб уникнути більш серйозного захворювання - пародонтиту. Підвищене слиновиділення - теж привід звернутися до лікаря.
10
Розкажіть стоматологу про появу судом ніг, адже найчастіше воно обумовлено недоліком кальцію в організмі жінки. І якщо цю нестачу не заповнити, почнуть руйнуватися зуби .
11
У сучасному світі лікування зубів абсолютно безпечно для малюка. Це обумовлено появою спеціальних лікарських засобів і матеріалів, призначених для майбутніх мам. Усунення запалення на слизовій порожнини рота і, звичайно ж, лікування карієсу дозволять захистити дитину від внутрішньоутробної інфекції і захистять його від карієсу в майбутньому.
Уже давно відомо, що проблем з зубами під час вагітність, на жаль, не уникнути. Руйнування емалі під час виношування малюка це нормальне явище. При правильному догляді за ротовою порожниною в цей період і правильному харчування ви збережете свої зубки в цілості й схоронності.
Інструкція
1
КальційДля запобігання втрати і руйнування зубів дуже важливо правильно харчуватися під час вагітності. Давно не є секретом, що правильний розвиток кісткової системи крихти вимагає багато кальцію. Якщо потрібний вітамін в достатній кількості не поступатиме в організм з продуктами харчування, то нестача кальцію компенсуватиметься з організму майбутньої мами. В першу чергу страждає ротова порожнина. Вагітній жінці необхідно стежити, щоб у раціоні були присутні продукти збагачені кальцієм. Це молочна продукція, сири, картопля, хліб і багато інших.
2
Фтор і фосфорСохраніть зуби під час вагітності також допоможуть продукти збагачені фтором і фосфором. Для того що б ваші зуби отримували достатньо фтору, придбайте зубну пасту з його змістом і чистите зуби два або більше разів на день. А для заповнення дефіциту фосфору вживайте сир, творог, м'ясні продукт, бобові, вівсяні та гречані крупи.
3
Руйнування зубів - інші прічіниНедостаточное функціонування зубів теж є важливим фактором, що впливає на їх руйнування. Зберегти зуби під час вагітності ви зможете, якщо будете періодично вживати в їжу сирі фрукти і овочі, сухарики та інші тверді продукти. Ви забезпечите необхідне навантаження для ваших зубів, і вони довгий час залишаться цілими.
4
Регулярне очіщеніеПосле кожного вживання їжі майбутній мамі треба намагатися почистити ротову порожнину. Зрозуміло, що це не завжди вдається зробити. Іноді можна просто прополоскати рот очищеною водою або спеціальним зубним розчином. Відмінно почистить зуби і ротову порожнину з'їдене зелене яблуко.
5
Профілактика Майбутній мамі особливо ретельно потрібно стежити за здоров'ям зубів. Регулярно обстежуватися у стоматолога і при щонайменших ознаках руйнування зубної емалі показуватися лікареві. Лікування зубів для вагітних жінок і плоду абсолютно безпечно. І навпаки, процеси гниття в ротовій порожнині мами шкодять здоров'ю майбутнього малюка. І чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим довше прослужать вам ваші зубки.