Як отримати карбонат натрію. карбонат натрію в домашніх умовах.

Карбонат натрію представляє собою безбарвні кристали, в побуті - це звичайна кальцинована сода, яка використовується при пранні білизни, миття посуду і лакованих поверхонь. В природі він зустрічається у відкритих рассолах, найчастіше грунтових, в озерних відкладеннях і мінералах. Видобувають його також і з природних покладів, але добути його - тільки півсправи.
Інструкція
1
Карбонат натрію , звичайно ж, не відразу знаходиться в то вигляді, в якому ми звикли його бачити в упаковках. Спочатку він піддається ретельному очищенню, його проганяють через спеціальні розчини, які повинні позбавити сам карбонат від різних шлаків і домішок.
2
Перший спосіб називається аміачно-хлоридні. Його можна провести і в домашніх умовах, за умови, що у вас є спеціальне приміщення і реактиви. Спосіб цей полягає в тому, що природний і штучно отриманий розсіл хлориду натрію очищається від домішок за допомогою розчинів аміаку і хлору.
3
В процесі фільтруються кальцій і магній, а залишається натрій. У промислових умовах він проходить стадію насичення NH3 і карбонізації в спеціальних барботажних камерах. Але в домашніх умовах повторити цю процедуру складно, через відсутність спеціального обладнання.
4
Депотріскування. Карбонат натрію отримують при процесі прожарювання іншого хімічної сполуки NaHCO3. Це луг. Розжарювати її потрібно або на вогні, або в спеціальній камері, де існують відводи для виділяються в процесі речовин.
5
Застосування карбонату натрію дуже поширене у виробництві: це і компонент у виробництві скла, і миючі засоби, також використовується карбонат і при виготовленні целюлози, при чищенні нафти і нафтопродуктів.
6
Електроліз. В науці він називається електролізний процес. Але знову ж, це технічний спосіб, що вимагає наявності спеціальної камери, в якій водяна пара і діоксид вуглецю взаємодіють з їдким натрієм, який окислюється і перетворюється в карбонат.
7
Щелок. Це другорядний спосіб отримання карбонату натрію з продуктів під назвою «щелок» (наприклад, NaOH), які утворюються в процесі вилуговування деревної золи. Карбонат натрію в свою чергу є одним з головних компонентів деяких рослин. Саме тому деревна зола містить близько 70% карбонату натрію .