Як зшити штори на вікна. Як разгладть штори на вікні.

Вікна вважають «дзеркалом душі» вдома, тому і прикрашати їх слід особливо ретельно. Лондонські, австрійські, римські штори, плісе і жалюзі - існує величезна кількість видів штор, але цей поділ досить умовне. Для того щоб прикрасити вікно, використовуйте самі різні поєднання і придумуйте свої власні.
Інструкція
1
Вибір тканин для пошиття штор різноманітний: щільні портьєрні тканини, оксамит, органза, льон. Можна зшити штори із зав'язками, на кулісці і на люверсах. Люверси, мабуть - один з кращих способів підкреслити красу тканини. Чудово прикрасять вікно м'які і виразні складки, які утворюються за допомогою люверсів.
2
Ширина штор повинна дорівнювати 1: 2. Використовуйте парна кількість люверсів, щоб лівий і правий краї штори були повернені в одну сторону.
3
Спочатку прошийте бічні зрізи штори. Шийте на великому столі, щоб шов не змістився, притримуйте його двома руками.
4
Верхній край штори відігніть на десять сантиметрів і проклейте його флізеліном або спеціальної люверсной стрічкою, яку можна придбати в салоні. Відстань від центру отвору до верхнього краю штори має бути п'ять сантиметрів.
5
Далі обчисліть місце розташування отворів під інші люверси таким чином: ширина портьєри мінус шість сантиметрів (припуски на подгибку бічних зрізів штори) і мінус 5х2 (крайні люверси). Те що у вас вийшло поділіть на кількість люверсів. Таким чином, ви отримаєте довжину між центрами отворів. Оптимальна відстань між люверсами - 18 см.
6
Отвори для люверсів прорежьте спеціальним пристосуванням - пробійником. Якщо у вас такого пристосування немає, зверніться в ательє, що спеціалізується на пошитті штор. За невелику плату там вставлять люверси по ваших розмірах. Можна вішати штори на карниз і оформити їх красивими подхватами.
7
Зверніть увагу - щоб запобігти усадку, перед виготовленням штор замочіть тканину або зробіть припуски на усадку, щоб після першого прання їх можна було б подовжити. Штори на люверсах не рекомендують прати, так як металеві люверси можуть іржавіти. Доглядайте за ними за допомогою пилососа з м'якою щіткою-насадкою. Щоб чистити штори з тонкої тканини зробіть з тонкого міткалю чохол з гумкою з одного боку, щоб його можна було одягати на щітку і таким чином пом'якшити контакт між тканиною і щіткою пилососа. А перед тим як гладити, обов'язково зробіть пробу на клапті тканини.