Як побудувати птахоферму. Птахоферма своїми руками.

Офіційна влада нашої країни закликають громадян відкривати свою справу і таким чином розвивати малий і середній бізнес. Сама пора згадати, що споконвіку в Росії в кожному селянському дворі містили деякий поголів'я птиці. У пошані були гуси, кури, качки: яйце і м'ясо і самим можна було їсти, і бажаючим продати. А розведення індиків в деяких областях було більш прибутковим, ніж свинарство.
Інструкція
1
При організації птахоферми потрібно враховувати кілька важливих моментів. птахофермі можна зареєструвати як фермерське господарство або товариство з обмеженою відповідальністю. Найкраще організувати виробництво за містом, а точки продажів, навпаки - в місті, на будь-якому ринку.
2
Організуйте поруч з пташником підходяще для вигулу птиці місце, найкраще на південній стороні ділянки. Влітку і навесні трава стане додатковим джерелом живлення. До того ж, качкам необхідний невелика водойма - це теж враховуйте.
3
Перед закупівлею молодняку попередньо обладнайте підходяще для утримання птахів приміщення. Підійде будь просторе приміщення - пташник або великий сарай. Найголовніше - захистіть птахів від протягів, які вкрай небезпечні для їхнього здоров'я. Якщо під пташник використовується стара споруда, обов'язково зміцните фундамент, щоб всередину не забралися гризуни, кішки і собаки.
4
На одного птаха має припадати не менше 1 кв.м. У більш тісних умовах несучість може значно знизитися.
5
Забезпечте в пташнику оптимальну для життєдіяльності птахів температуру: для курей - не нижче і не вище + 25-27 ° С. У літній час в пташнику повинен працювати очисник повітря або вентилятор. Врахуйте, що для гусей температура повинна бути значно нижче. Що стосується інкубатора, то там температура повинна бути регульованою. Підвищуйте її по море дорослішання молодняка.
6
Закупіть годівниці, поїлки, гнізда й інкубатори. Втім, при бажанні все обладнання можна зробити своїми руками, включаючи зольний ящик для купання курей (ящик, наповнений золою).
7
Подбайте про освітлення пташника - в зимовий період це буде дуже до речі, оскільки несучість значно падає при скороченні світлового дня. Використовуйте люмінесцентні лампи денного світла. Врахуйте - занадто яскраве світло не менш шкідливий, ніж недолік світла.
8
Поїлки і годівниці не повинні розташовуватися прямо на землі, краще зміцнити їх на невеликій висоті. Слідкуйте за їх чистотою. На підлогу постеліть солому, так як її простіше прибирати разом з послідом. Гнізда встановіть на деякому підвищенні і в затемненому місці.
9
Почніть з поголів'я в 400-700 голів. На закупівлю молодняка та облаштування пташника знадобиться близько 2 тисяч доларів. Ціни на птицю різняться в різних регіонах: за одного гусака доведеться викласти 70-90 рублів, за качку - 30-60 рублів, за індика - 70-90 рублів.
10
Корми для птахів придбайте на заводах або в професійних фермерських господарствах. Влітку птахи можуть додатково харчуватися пашею. Качки, якщо є водоймище, зможуть харчуватися планктоном і комахами.
11
Птахоферма, крім м'яса та яєць, даватиме пух, перо і послід. Останній можна продавати дачникам і садівникам. Однак для продажу посліду необхідно мати сертифікат відповідного зразка.
12
Якщо плануються регулярні поставки яєць в магазини, подбайте про підходящої упаковці. У будь-якому місті знайдеться поліграфічна компанія, що спеціалізується на виготовленні картонної упаковки, з якою можна укласти договір про співпрацю.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=eYmyFRQ_Ito
Зверніть увагу
Перед початком торгівлі отримаєте ветеринарну довідку про благополуччя господарства та сертифікат якості продукції.
Корисна порада
Перший час можна економити на робочій силі - обслуговуйте птахоферму силами своєї власної сім'ї.
У районі, де ви проживаєте, час від часу трапляються перебої з продукцією місцевих птахофабрик. Ділова інтуїція підказує вам, що непогано б зайнятися розведенням курей, качок, гусей або навіть перепелів. А може, ви вирішили відкрити ферму з розведення страусів? У будь-якому випадку реєструйте своє підприємство в тому ж порядку, як і будь-яке інше підприємство, що займається поставками сільськогосподарської продукції.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся зайнятися вирощуванням племінного молодняку птиці, ділянка під будівництво та благоустрій ферми вибирайте подалі від великих населених пунктів та інших фермерських господарств. Погана екологія, хвороби птахів - не кращий помічник у розведенні племінних курей (качок, індичок тощо.)
2
Якщо у ваші плани входить забезпечити місто продукцією вашої птахоферми (товарне виробництво), то орендуйте ділянку ближче до точок збуту.
3
Розміри ділянки залежать від того, чи збираєтеся ви тримати, допустимо, гусей або навіть страусів на випасі або віддасте перевагу обійтися в усі сезони комбікормами. Наприклад, для гусей необхідно 10 кв. м ділянки на кожну особину, а страусів краще пасти на обгородженому наділі. Якщо птах водоплавна (особливо це стосується качок), то необхідний водойму.
4
Отримайте в місцевій ветеринарній службі довідку про санітарне благополуччя обраного району.
5
Якщо ви вирішили організувати товарну ферму, пам'ятайте, що для її рентабельності необхідно вирощувати одночасно 500-800 особин. Відразу, ще до будівництва пташника, укладіть договору про постачання птиці з надійними виробниками, які тримають племінні господарства у вашій місцевості.
6
Птахи, як правило, досить невибагливі, але при будівництві пташника або в процесі переобладнання під нього іншого приміщення, подбайте про те, щоб не було протягів. Для молодняку обладнайте приміщення, що обігрівається, влітку це може бути великий вольєр. Розрахуйте площа майбутнього пташника, виходячи з передбачуваного поголів'я. Так як кури і перепела воліють жити скупчено, площа пташника для них буде менше, ніж для гусей, індичок і т.д. Тим більше що перепела та кури живуть зазвичай майже цілий рік в клітинах в 3-5 поверхів.
7
Закупіть необхідне обладнання (годівниці, поїлки, інкубатор). Годівниць має бути достатньо для того, щоб до їжі мали доступ всі птахи. На складі обов'язково повинні бути місткі холодильні камери.
8
Ваша ферма може мати і супутнє виробництво. Для збільшення рентабельності господарства обладнайте невеликий цех по переробці пуху і пір'я.
9
Найміть співробітників. Не скупіться і знайдіть хоча б одного хорошого фахівця з птахівництва. Подбайте і про охорону вашого підприємства.
10
Після того як ви випустите пробну партію товару, зверніться в Центр по сертифікації і стандартизації та отримаєте всі необхідні документи, що підтверджують якість продукції, представивши її зразки на експертизу.