Як сформувати крону дерева.

Без втручання садівника крона багатьох плодових дерев набуває недоліки: голінасті гілок, розламують розвилки, загущення, зайву висоту. За допомогою правильної обрізки можна домогтися невисокою, зручною для догляду крони. Добре сформоване дерево плодоносить більш регулярно, ніж його запущені побратими. Однак початківець садівник повинен пам'ятати, що формування і обрізка плодоносних дерев - це розтягнутий у часі процес і починати його треба з однорічного саджанця.
Вам знадобиться
  • - секатор;
  • - садовий вар.
Інструкція
1
Набутий саджанець (груші, яблуні, персика, сливи або вишні) укоротите так, щоб його висота була близько 70 см. Зробіть секатором зріз якомога ближче до нирці. Це стимулює зростання основних скелетних гілок. Протягом літа на стовбурі утворюються кілька досить потужних гілок. Розтяжками і розпірками добийтеся максимального кута відходження гілки від стовбура. Чим більше значення кута, тим більше міцність гілки.
2
Навесні другого року виберіть найсильніші скелетні гілки і укоротите їх наполовину. Менш сильні - обріжте на дві третини. Всі зрізи зробіть на нирку, орієнтовану назовні, так втечу буде рости в потрібному напрямку. Акуратно замажте великі зрізи варом. Наприкінці другого року на кожній скелетної гілці утворюються по парі сильних приростів - це гілки другого порядку.
3
Навесні третього року укоротите гілки другого порядку на половину річного приросту. Решта більш слабкі пагони всередині крони ображати на 4 нирки, для отримання обростаючих гілочок. Всі непотрібні, криві, що переплітаються і неправильно ростуть прирости, видаліть. Не чіпайте тільки однорічні гілочки по периферії. Після таких операцій на гілках почнеться масова закладка квіткових бруньок, і дерево буде готуватися до плодоношення.
4
Четвертий рік у формуванні крони дерева найскладніший, тому садівник приступає до обрізку провідників - основних скелетних гілок. Не слід обрізати ці гілки якщо: - гілка сильна; - провідник зростає із зовнішнього боку крони; - гілка здорова і не пошкоджена; - на провіднику багато бічних веточек.Еслі обрана гілка не підходить під ці чотири пункти, то обріжте її приблизно наполовину або на дві третини. Дрібні внутрішні гілочки укоротите на 4 нирки.
5
Навесні п'ятого року у дерева має бути сформована потужна розвинена крона. Якщо ріст пагонів залишається сильним, обрізку можна припинити. У вас вийде нізкоштамбовое дерево з правильною кроною.
Зверніть увагу
Не допускайте розвилок на дереві (малого відходження кута гілки). Вчасно відгинайте або повністю (на кільце) вирізайте ці пагони.
Корисна порада
Якщо провідник у скелетної гілки раптом ослаб або загинув, сформуйте йому заміну з найближчої сильної гілки. Якщо потрібно, підтягніть або прібінтуйте цю гілку, щоб домогтися правильного напрямку росту.