Як розрахувати щільність населення. Як розрахувати оптимальну площу населення.

При складанні всіляких прогнозів поряд з іншими показниками зазвичай потрібно знати щільність населення, що проживає на тій чи іншій території. Це необхідно, щоб з'ясувати, якими трудовими ресурсами володіє той чи інший регіон зараз і якими буде розташовувати через кілька років, які соціальні установи потрібні зараз і в якій кількості і т.д.
Вам знадобиться
  • Карта потрібного регіону
  • Дані перепису цього регіону
  • Прилади для вимірювання площі
  • Опитувальні листи
Інструкція
1
Коли говорять, що територія є густонаселеною, це означає, що на цій території висока щільність населення, тобто на один квадратний кілометр припадає велика кількість жителів.
2
Щоб порахувати щільність населення, необхідно насамперед визначити площу власне території. Це можна зробити по карті, заміривши потрібну ділянку і за допомогою масштабу обчисливши, яку площу реальної території займає цю ділянку. Якщо вам потрібно обчислити щільність населення на невеликій території, на зразок села, дачного селища чи міського кварталу, можна її просто заміряти за допомогою землемірного циркуля, кілочків і мотузки. Кілочками і мотузкою обмежується потрібна територія, після чого проводяться заміри. Спочатку з'ясуйте в органах місцевого самоврядування, де проходять межі даного кварталу чи селища, а потім обчислюйте площа, виходячи з цих даних.
3
Порахуйте або знайдіть відомості, скільки чоловік проживає на даній території. Для цього знадобляться дані останнього перепису населення. Можна скористатися даними, опублікованими в довіднику, але тоді потрібно подбати про те, щоб довідник був найновішим з усіх можливих. Якщо ж ви хочете визначити щільність населення, скажімо, у вашому кварталі, можете провести телефонне опитування і порахувати кількість жителів самі.
4
Тепер, коли відомі обидва параметри, можна перейти і до обчислень щільності. Ви знаєте загальна кількість населення на даній території, знаєте і розмір самої території. Залишилося тільки обчислити, скільки людина в середньому живе на якійсь одиниці площі. Найчастіше за одиницю площі беруть квадратний кілометр. Отже, беремо кількість населення N і ділимо його на площу S, в результаті чого отримуємо щільність населення M: M = N/S.
5
Не дивуйтеся, якщо в результаті обчислень у вас вийде дріб. Це означає, що на 1 людину припадає 2, 3 і більше квадратних метрів площі. Наприклад, щільність населення одного з регіонів Канади складає 0,01 чол/км2.
Зверніть увагу
Для отримання даних про кількість населення не варто користуватися даними паспортного столу. У паспортному столі є відомості про те, скільки людей зареєстровано на даній території. Але людина не завжди живе за місцем реєстрації. Для дуже приблизного підрахунку згодяться і ці дані.