Як виміряти змінний струм.

Більшість моделей сучасної побутової техніки підключається до звичайної електромережі. Через велику потужності деяких електроприладів можуть виникнути проблеми з електропроводкою або частим відключенням запобіжників. Щоб оцінити навантаження, яку вони надають на мережу будь-яким пристроєм, потрібно виміряти силу змінного струму , що проходить через електроприлад. Для цього існують спеціальні методи та електровимірювальні прилади.
Вам знадобиться
  • електровимірювальний прилад (авометр, мультиметр, амперметр) і мінімальні знання англійських букв
Інструкція
1
Приготуйте прилад для вимірювання. Увімкніть прилад і встановіть перемикач в положення максимального виміру струму (А> mА> mкА). Якщо поставите в маленьке становище, є ймовірність того, що прилад вийде з ладу.
2
Увімкніть пристрій, на якому необхідно виміряти струм. Переконайтеся, що пристрій працює. Захопіть кліщами токоведущий провід, зведіть кліщі. Прилад повинен показати значення змінного струму .
3
Проведення вимірювання струму мультиметром або авометром вимагає іншого включення пристрою в мережу. В даному випадку необхідно забезпечити розрив однієї жили двожильного дроти між штепсельної виделкою і пристроєм. В цей розрив підключаєте вимірювальний прилад, вмикаєте вилку в розетку і читаєте показання приладу.
Зверніть увагу
Перш ніж починати вимір струму, переконайтеся в правильності включення електровимірювального прібора.Ізмеренія струму в побутовій мережі краще проводити в діелектричних рукавичках.
Корисна порада
Прилади бувають або стрілочні, або цифрові. На приладі повинен бути присутнім будь-який з символів - «АС А», «АСmА», «А ~», «mА ~». Ці символи вказують на можливість виміру змінного струму.