Як виміряти магнітне поле.

Під кількісним показником магнітного поля розуміють його індукцію. Для її виміру візьміть магнітометр і встановіть його датчик в потрібній точці простору, після чого зніміть свідчення. Також це можна зробити за допомогою магнітної стрілки, для чого розрахуйте її магнітний момент. При впливі змінного магнітного поля в провіднику виникає ЕРС. Виміряйте її і розрахуйте індукцію магнітного поля.
Вам знадобиться
  • провідник, чутливий вольтметр, соленоїд (довга котушка), магнітна стрілка і магнітометр.
Інструкція
1
Вимірювання магнітного поля магнітометромДля цього візьміть магнітометр, який називають також Тесламетр, він виміряє магнітне поле в будь-якій точці, досить внести в неї датчик і на шкалі або екрані з'являться свідчення.
2
Вимірювання магнітного поля соленоідаПосчітайте кількість витків і довжину соленоїда в метрах. Після цього, підключіть його до джерела струму, включивши в ланцюг амперметр, зніміть з нього свідчення сили струму в амперах. Потім кількість витків соленоїда помножте на значення сили струму, отримане число поділіть на довжину соленоїда, а результат помножте на 1,26 * 10-6 (0,00000126). Результатом буде індукція магнітного поля соленоїда.
3
Вимірювання магнітного поля еталонним магнітом Візьміть тонку намагнічену спицю. Закріпіть її на крутильному динамометрі і внесіть в магнітне поле . Спиця зорієнтується в певному напрямку. Обертайте нитка динамометра, до тих пір, поки спиця не зрушиться з положення рівноваги, зніміть свідчення. Це буде експериментальна сила. Після цього візьміть соленоїд, і піднесіть спицю до одного з його торців, де поле має лінійні характеристики. Змінюючи силу струму за допомогою реостата або будь-яким іншим способом, добийтеся того, щоб сила, при якій зсувається магнітна стрілка, стала рівною експериментальною. Розрахуйте індукцію магнітного поля соленоїда, як зазначено вище. Вони дорівнюватиме індукції вимірюваного магнітного поля.
4
Вимірювання магнітного поля за допомогою проводнікаПоместіте провідник у магнітному поле постійного магніту. Виміряйте довжину тієї його частини, яка знаходиться безпосередньо в поле . Після цього, переміщаючи його з фіксованою швидкістю, зніміть показання з мілівольтметра, який буде показувати наявність ЕРС. Для розрахунку магнітної індукції значення ЕРС в вольтах, поділіть на значення швидкості в метрах в секунду і довжину провідника в метрах.
5
Вимірювання магнітного поля за допомогою проводнікаІзмерьте силу струму в провіднику за допомогою амперметра, потім виміряйте його довжину і помістіть в магнітне поле . За допомогою динамометра виміряйте силу, яка почала на нього діяти. Для отримання значення індукції магнітного поля поділіть значення сили в ньютонах на силу струму в амперах і довжину провідника в метрах.
Зверніть увагу
Причому в багатьох способах вимірювання магнітних величин фактично вимірюється не магнітна, а електрична величина, в яку магнітна величина перетворюється в процесі вимірювання. В даний час відомо багато різноманітних приладів і способів для виміру магнітної індукції, магнітного потоку і напруженості магнітного поля.
Корисна порада
Краще використовувати електронний цифровий штангенциркуль, який видає інформацію в зрозумілому цифровому вигляді і яким зручно користуватися, хоча насправді для точних вимірювань важливіше не зручність користування, а клас точності вимірювального приладу. Звичайно, можна вимірювати розміри лінійкою або мікрометром, але ми орієнтуємося на нормальне використання магнітів. Візуалізація магнітного поля.