Як прикрасити будинок квітами.

Красивий інтер'єр будинку немислимий без живих квітів. Вони не тільки прикрашають кімнати, але і створюють сприятливий мікроклімат в приміщеннях, радують людини красою своїх квіток і листя і покращують настрій. Для грамотного створення фітодизайну слід дотримуватися певних правил і знати основні особливості агротехніки квіткових культур.
Вам знадобиться
  • - різні види кімнатних квітів;
  • - горщики, підставки, кашпо, подіуми;
  • - таблиці сполучуваності відтінків і видів кімнатних рослин.
Інструкція
1
Вибираючи квіти, порівнюйте їх із площею кімнат. Великі екземпляри розташовуйте у вільних великих приміщеннях. Для невеликих за площею кімнат придбайте маленькі рослини. Пам'ятайте - кількість не замінить якість. Підбирайте для просторих кімнат 1-2 великих або 4-5 невеликих квітів.
2
Враховуйте при виборі темпи росту рослин. Так з невеликого живця через пару років може вирости величезна ліана або дерево, місце для якого не вистачить (фікус, кордилина, абутілон, монстера).
3
Примірники з непоказними або дрібними квітками збирайте в групи. Створіть мініатюрне співтовариство з сукулентів, кактусів або низькорослих культур з декоративним листям. Групи краще формувати з близькоспоріднених видів (різні сорти фіалок, бегоній, папоротей).
4
Примірники з яскравою листям або досить великі розташовуйте окремо від інших. Вони будуть притягувати погляди - служити композиційним центром. Врахуйте, що деякі рослини здатні змінити просторове сприйняття кімнат. Кордиліни і драцени створюють відчуття високої стелі, а ампельні рослини зі звисаючими пагонами візуально опускають стелі.
5
Зробіть невисокі подіуми для групи кольорів. Можна виконати їх зі скла, пластмаси, дерева, керамічної плитки або іншого доступного матеріалу. Розташовуйте рослини на різних рівнях. Не забудьте про кашпо і підвісок для ампельних рослин.
6
На кухнях і в кімнатах з північними вікнами використовуйте невибагливі до висвітлення види (хлорофітуми, сенполії, глоксинії). На кухні можете зробити маленьку плантацію з пряноароматических культур (лавр, розмарин, ісопу). Кімнати із зовсім маленькими віконцями прикрасьте таким невибагливою рослиною, як філодендрон лазить.
7
Підбирайте рослини з різним характером росту: пряморастущіе, ампельні, кучеряве й почвопокривні. Створюйте контрастні композиції. Найяскравіші і ефектні квіти розмістите в середині, а менш виділяються розставте навколо. Вони своїми листами обрамити красу центрального квітки.
8
Підберіть квіти для висадки в балконні ящики. Це повинні бути яскраві невисокі рослини з тривалим цвітінням. Намагайтеся розміщувати їх згідно колірному спектрі. Користуйтеся для цього готовими поєднаннями відтінків.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що деякі екземпляри кімнатних рослин можуть викликати сильну алергічну реакцію; Не ставте в дитячій отруйні або сильнопахнущие рослини.
Корисна порада
Прикрашаючи будинок квітами, не забудьте що рослинам потрібно догляд і турбота.