Як зробити папугу ручним.

Папужки будь-яких видів - забавні і милі домашні вихованці. Приклавши терпіння і зусилля, їх можна зробити зовсім ручними. Але починати виховання краще з раннього віку. Дорослі птахи від природи наділені обережністю, для їх приручення буде потрібно набагато більше часу і терпіння.
Інструкція
1
Коли ви принесете свого нового вихованця додому, дозвольте йому самому увійти в клітку з перенесення. Ні в якому разі не допускайте, щоб папуга вилетів в кімнату. Інакше він випробує сильний стрес, коли ви спробуєте його зловити і оселити на місце.
2
Дайте пташці оглянути свій новий будиночок. У перші дні не напружуйте її підвищеною увагою, не чистите клітку, міняйте воду і корм дуже обережно. Папужка повинен освоїтися, зрозуміти, що його житло безпечно, що ніхто не бажає заподіяти їй шкоду. У той же час не залишайте свого вихованця в повній самоті. Перебуваєте десь неподалік. Розмовляйте з птахом ласкавим і ніжним голосом. Коли міняєте воду або даєте їжу, примовляє щось заспокійливим тоном.
3
Адаптація птахи зазвичай триває 2-3 тижні. Якщо в цей час ви все робили правильно - не лякали папуги , спілкувалися з ним на відстані, то він врешті-решт проявить цікавість і сам захоче контакту. Одного разу ви підійдете до клітки, а вихованець наблизиться до вас, перебираючись по жердині. Не пропустіть цей важливий момент, обов'язково заохотьте папужки ласощами, обережно просунувши його крізь прути.
4
Коли пташка стане брати частування зовсім сміливо, переходьте до наступної стадії приручення - запропонуйте взяти ласощі з руки. Для цього треба дуже плавно і повільно просунути розкриту долоню в клітку. Незабаром папуга буде не тільки брати корм з руки, але й сідає на неї. Тоді можна поступово привчати його сидіти на вас поза клітини. Обережно вийміть руку з пташкою назовні. Якщо вона не проявляє занепокоєння і не відлітає, трохи походіть по кімнаті, потім знову посадите в клітку. Дуже скоро папуга навчиться сам виходити зі свого житла і заходити назад, буде літати по квартирі і приземлятися на ваші плечі, руки. Потрібно тільки запастися терпінням, бути лагідним, регулярно пригощати свого вихованця смаколиками.
Корисна порада
Найкраще для приручення брати пташеня у віці 35-45 днів. Такі пташки краще звикають до людей, більше довіряють їм. Але в цьому випадку буде потрібно штучно підгодовувати папуги, поки він ще маленький.