Як ставити мережі. Мережі для риболовлі.

Риболовля - одне з найбільш поширених захоплень. Однак раніше рибу ловили не тільки для задоволення і відпочинку, а для їжі. І якщо ви хочете порибалити, як наші предки - за допомогою мереж, то ця інформація для вас.
Вам знадобиться
  • - ліцензія на вилов риби сітками
  • - хороший рибний водойму
  • - човен (в деяких випадках)
  • - прогумований костюм (в деяких випадках)
  • - мережі
Інструкція
1
Мережі - одне з найдавніших винаходів людства. Через видового розмаїття риб існує безліч типів мереж, а також способів їх установки. Мережі можуть розташовуватися у дна (донні), на глибині в товщі води і у поверхні, вздовж або ж під кутом до лінії дна. Мережі можуть закріплюватися якорями, (такі мережі називають ставними), а другий вид мереж - плавні, що дрейфують за течією. Перший крок - обрати тип мереж.
2
Другий крок - нам потрібно визначитися, яку саме мережу нам потрібно поставити. Для цього нам потрібно вирішити: - яку рибу ми хочемо ловити; - якого розміру буде водойма, в якому ми плануємо встановити мережу; - яка глибина буде в місці постановки мережі; - визначити рельєф дна водойми.
3
Потім визначаємося з характеристиками мережі: довжина, висота, розмір вічка, діаметр нитки. Довжина і висота - величини зрозумілі. А ось розмір вічка залежить від риби, яка в цій водоймі є. Дрібнопористий мережі (сюди входять мережі з вічком менше 20 мм) використовують для лову дрібної цінної риби, або для лову великої кількості жівца.Наіболее поширена вічко в Росії - 27-32 мм. Найчастіше в такі мережі попадаються окунь, плотва, іноді навіть невеликі щучки. Якщо ж вічко середнього розміру, то добуватися будуть карасі і подлещікі.Ну а для великих риб потрібна крупноячеистая мережу, з кроком 120-140 мм.
4
Зазвичай мережі встановлюються з човнів, катерів та інших плавзасобів. Ставити мережі можна як одному (спочатку гребе, потім розправляє снасть), так і удвох (один на веслах, другий безпосередньо ставить мережу) .Якщо водойму, на який ви приїхали порибалити, невеликий - то можна спробувати поставити мережу взабродку. Однак у цьому випадку вам знадобиться додаткове спорядження у вигляді високих болотних чобіт (забродніков), або прогумованого костюма-комбінезона.Можно ставити мережу і одному. Акуратно розкласти мережу на березі, закріпити один кінець мережі на березі, а до іншого кінця прив'язати важкий вантаж. Потім вантаж закидається в водойму, витягаючи за собою мережу. Спосіб не зовсім зручний і ненадійний, верхній і нижній шнури легко можуть перехлестнуть, і доведеться діставати мережу і повторювати все спочатку, розлякуючи рибу плескотом груза.Способи постановки мережі перераховані, виберіть потрібний вам, - і на риболовлю.
5
Перш ніж відправлятися на рибалку за допомогою мереж, уточніть, будь ласка, в Правилах рибальства вашого регіону статтю, що стосується лову мережевими знаряддями.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що ставити рибальські мережі можна тільки в місцях, де це дозволено законодавством. І обов'язково має бути ліцензія на вилов риби сітками.
Корисна порада
Зберігайте мережі будинку, і не виїжджайте на риболовлю без відповідного дозволу. Бо навіть суха мережу, що лежить в багажнику машини, що стоїть на березі, прирівнюється до виставленої в водойму.