Як зняти кахель. ремонт Як зняти старий кафел.

При проведенні ремонту найчастіше потрібна провести демонтаж старої кахельної плитки. Якщо є можливість зняти плитку цілою, її можна використовувати для обробки гаража, дачі або для інших цілей. Демонтаж старого кахлю - це нескладна операція, яку під силу провести і далеко не майстру в ремонтній справі.
Вам знадобиться
  • - Рукавички і респіратор, захисні окуляри;
  • - зубило або шпатель;
  • - молоток або невелика кувалда;
  • - механічний наждак або точильний брусок;
  • - ніж;
  • - товста сталевий дріт.
Інструкція
1
Знімайте плитку зі стіни зверху вниз, що запобіжить відколювання великих пластів, що знаходиться вище і, як наслідок, бій старого кахлю. Обробіть затирочні шви водою і розчистите їх на товщину плитки або трохи глибше. Простукаєте плитку кулаком, щоб визначити порожнечі, з яких і слід почати з'їм плитки.
2
Підсуньте зубило (шпатель) під плитку з боку пустот і, акуратно постукуючи молотком, зніміть плитку зі стіни. Якщо плитка викладена з широкими швами, для зняття плитки скористайтеся товстої сталевий дротом, загнутої в 2 гачка. Просуньте дріт під плитку і зніміть її.
3
Видаліть висохлий розчин, що клеїть з робочою боку старої кахельної плитки молотком, при цьому удари наносите під кутом, щоб не допустити пошкодження плитки. Видаліть з поверхні плитки залишки клеїть розчину механічним наждаком. Якщо наждака ні, видаліть залишки точильним бруском.
4
Якщо шви між плиткою вузькі, плитку потрібно розколоти молотком або кувалдою і вийняти по частинах. Щоб не пошкодити поруч розташовану плитку, не рекомендується користуватися іншим інструментом.
Зверніть увагу
При роботі з кахлем будьте обережні і працюйте в захисному одязі, надівши рукавички і захисні окуляри. Складна фактура матеріалу, з якої виготовляється кахель може стати причиною порізу або іншої відкритої травми.
Корисна порада
Перед початком демонтажу плитки зі стіни постеліть клейонку на підлогу - це полегшить процес збірки сміття після закінчення робіт. Так само це допоможе вам не допустити псування підлогового покриття в разі падіння кахлю.