Як визначити характер людини по його поведінці. Як дізнатися людину по його діям.

Характер - сукупність психічних рис, що складають особистість людини. Він проявляється у зовнішніх діях людини: вчинках, ставленні до оточуючих людей і предметів. По суті, неможливо визначити характер по іншому критерію, ніж поведінка.
Інструкція
1
Визначальна особливість характеру - темперамент. Психологи вважають, що ця риса не змінюється протягом життя, але може змінюватися її інтенсивність. Система темпераментів заснована на вченні про два типи поведінки - Інтровертний і екстравертному. Характер інтроверта визначається зовнішньої замкнутістю, людина уникає великих шумних компаній, обмежує коло друзів до одного-двох чоловік. Екстраверт, навпаки, орієнтований на зовнішній світ, має велику кількість контактів і знайомих. Особливості його характеру виражаються в поведінці набагато сильніше, ніж у інтроверта, оскільки він не звик приховувати почуття і обмежувати зовнішні прояви.
2
Останнім часом деякі психологи почали виявляти третій тип поведінки - амбівертний (лат. Амби - навколо). Людина такого типу однаково комфортно почувається у великих і малих компаніях, при людях і в усамітненні. В його характері можуть проявлятися риси як інтроверта, так і екстраверта.
3
Людина-екстраверт схильний до імпульсивності в поведінці. Залежно від типу темпераменту (холерик або сангвінік) він відрізняється відповідно більшою або меншою швидкістю реакції. Таким людям важко зосередитися на монотонної роботи. Сангвініки схильні розкидати енергію відразу на кілька справ і в результаті все кидають на півдорозі. Холерики за свою нестриманість часто викликають несхвалення і роздратування у інтровертів, особливо у флегматиків. Жестикуляція цих двох типів активна і розмашисто.
4
Інтроверти (флегматики і меланхоліки) при першій зустрічі створюють враження спокою і врівноваженості, оскільки зовнішні прояви їх стримані і майже не видно. Флегматика можна визначити по повільності, яка доходить до деякої загальмованості, але для них така поведінка - норма, викликана необхідністю обдумувати кожен крок. У цьому зв'язку вони і відчувають таку неприязнь до холерикам, що реагує на будь-яку подію миттєво, без роздумів і оглядки на майбутнє. Меланхоліки схильні до саможаління, депресій і хандри, але розкривають свої переживання тільки в крайніх випадках і тільки дуже близьким друзям.
Характер людини відбивається на його поведінці, спілкуванні з іншими людьми. І чим раніше ви його зрозумієте і роздивіться, тим простіше буде вибудовувати відносини з цікавить вас особистістю.
Інструкція
1
Визначте тип характеру. Характер складається з рис його особистості, він впливає на поведінку людини. І саме воно є найкращим показником. Люди діляться на два основних типи - екстравертів та інтровертів. Їх легко визначити: інтроверт завжди замкнутий, відмовляється від галасливих компаній, воліє самотність. Екстраверт є його повною протилежністю - він любить шум і натовп, завжди в центрі уваги, не боїться показати емоції. Визначившись з типом, зверніть увагу на його поведінку в дрібницях для підтвердження правильності вибору.
2
Інтроверти представлені меланхоліками і флегматиками. І ті, й інші з першого погляду здадуться спокійними, врівноваженими людьми. Інтроверти замкнуті, закриті від сторонніх очей, не показують емоції. З подальшим знайомством ви помітите в них смуток, депресивний настрій, вони постійно себе жаліють, але ніколи не розкажуть вам про це. Всі ці ознаки відносяться до меланхоликам. Але, незважаючи на подібне плачевний стан, вони ніколи не поділяться з вами своїми відчуттями. Флегматики кілька схожі з меланхоліками, але відрізняються крайньою повільністю в діях, ході, міркуваннях й мови. Вони ретельно роздумують над дією, яка збираються здійснити, намагаються сидіти вдома, щоб не стикатися з надто активними людьми, за якими вони просто не встигають.
3
Екстраверти - це сангвініки і холерики. Обидва типи схильні до активності і деякої імпульсивності, вони розпорошені, не можуть зосередитися на одній справі і часто відмовляються від монотонної роботи. Їх руху активні, наскільки різкі. Холерики відрізняються нестриманістю, різкістю. Сангвініків легко розгледіти по відношенню до справ - вони намагаються взяти на себе якомога більше, займаються всіма справами одночасно, але в підсумку їм не вистачає енергії і вони кидають відразу все, не довівши до кінця жодної затії.