Як зробити фактурну штукатурку. фактурні валики для штукатурки.

Фактурна штукатурка являє собою один із способів декоративного оздоблення стін. Це відносно дешевий, але дуже ефектний спосіб надати вашим стінам необхідний колорит і висловити свою індивідуальність в облаштуванні будинку або квартири. Фактурну штукатурку можна покласти і самостійно, слідуючи нескладної послідовності дій.
Вам знадобиться
  • - грунтовка під фактурну штукатурку;
  • - шпаклівка;
  • - анти грибкове засіб;
  • - респіратор, рукавички та інші засоби індивідуального захисту;
  • - правило для контролю рівної поверхні стін;
  • - кельма;
  • - груба губка;
  • - фактурні валики і аплікатори;
  • - поролоновий валик або пензель для фарбування поверхні.
Інструкція
1
Підготуйте стіну. Стіна перед нанесенням фактурної штукатурки повинна бути ретельно оброблена. На ній не повинно бути опуклостей, нерівностей. Видаліть стару обробку до шару грубої штукатурки стіни. При необхідності обробіть стіну антигрибковою засобом.
2
Зашпатлюйте всі нерівності, вибоїни та тріщини стіни. Поверхня перед нанесенням штукатурки повинна бути ідеально рівною. Для перевірки використовуйте правило для вирівнювання стін.
3
Обробіть поверхню стіни грунтовкою, спеціально призначеної для фактурної штукатурки або нанесення важких елементів оздоблення. Грунтовка скріплює поверхню стіни і утворює шар, який надалі «зчепиться» з фактурною штукатуркою.
4
Нанесіть фактурну штукатурку на повністю висохлу поверхню. Наносите широкими областями, 1-2 кв. метра за один раз. Пам'ятайте, що на якість і зовнішній вигляд накладеної штукатурки впливає цілісність проведення робіт. Одну стіну вам необхідно обробити фактурою в один прийом.
5
За допомогою фактурного валика, аплікатора або іншого інструменту сформуйте необхідний рельєф, поки штукатурка ще не висохла. При створенні рельєфу дуже важливо, щоб фактурний валик або аплікатор завжди залишався вологим.
6
Пофарбуйте стіну після повного висихання штукатурки. Терміни висихання штукатурки залежать від конкретної марки. Як правило, ця інформація вказується виробником на упаковці. Колорування штукатурки проводиться за допомогою спеціальних поролонових валиків або кистей.
Зверніть увагу
Для того, щоб ваша фактурна штукатурка надійно скріплювалися зі стіною, ви повинні чітко з'ясувати її властивості, зазначені на упаковці (щільність, адгезія до поверхні) і проводити попередню обробку стін використовуючи ґрунтовку, рекомендовану для вашої штукатурки. Неправильна грунтовка стіни може привести до часткового або повного відшарування штукатурки або корозії при висиханні шару.
Корисна порада
Для того щоб отштукатуренная поверхню виглядала ідеально і не мала видимих стиків, наносите окремі ділянки фактурної штукатурки з нерівними краями. У такому випадку при стикуванні двох таких ділянок буде практично не помітний стик після фінішної затірки.
Фактурна штукатурка - це різновид декоративного оздоблення стін у приміщеннях і на фасадах. Фактурної штукатурка називається тому, що до її складу входять різні наповнювачі: з гранітної крихти, штучних або справжніх мінералів, волокон бавовни льону, деревного волокна. Для додання штукатурці об'ємного малюнка призначені спеціальні рельєфні валики, які ви купите в магазині
Вам знадобиться
  • фактурна штукатурка, рельєфний валик, кельма, шпатель, терка
Інструкція
1
Підготуйте стіни для фактурної штукатурки: зачистите їх від старого покриття, прошкурьте великої шкіркою, заґрунтуйте грунтом глибокого проникнення і дайте висохнути. Якщо стіни потребують ремонту, закрийте їх розчином або шпаклівкою. Потім знову прошкурьте і заґрунтуйте.
2
Якщо ви скористаєтеся рельєфним валиком для обробки фактурної штукатурки, то ви легко впораєтеся з цією роботою. Але якщо ви застосуєте інші варіанти: губки, різні аплікатори, спеціальні шпателя, то вам буде потрібно вправність і художній смак.
3
Візьміть шпатель або кельму, підчепити штукатурку з ємності і нанесіть на стіну, але не дуже товстим шаром - 1,5 см. Покрийте фактурною штукатуркою смугу стіни від стелі до підлоги рівну максимум 1 метра. Край розчину зведіть «нанівець», щоб наступний шар перекрив наступний.
4
Візьміть рельєфний валик і призначте його до основи стіни. Потім впевненим рухом котите валик вгору до стелі. У вас вийде смуга з рельєфним візерунком. Призначте валик знову до основи стіни і знову протягніть його вгору. Робіть так, поки не закінчиться ділянку стіни, покритий розчином. Потім знову нанесіть фактурну штукатурку на ділянку стіни і прокотите по ньому валиком, створюючи рельєфну поверхню. Проробіть так до кінця стіни.
5
Щоб отримати поверхню стіни без рельєфного малюнка, скористайтеся поліуретанової теркою. Рівномірно нанесіть фактурну штукатурку на стіну, розрівняйте її кельмою вгору-вниз, зліва направо і дайте стіні постояти хвилин 20. Потім візьміть тертку і легкими рухами починайте затирати поверхню. Ви побачите, як крихти наповнювача будуть розподілятися по стіні, створюючи малюнок. Намагайтеся робити так, щоб підстава стіни було повністю покрито розчином, інакше після висихання фактурної штукатурки вона буде просвічувати. Це додасть вашій роботі недбалий вигляд.
6
Поки ви готуєте нову порцію фактурної штукатурки, заклейте малярським скотчем край готової стіни, щоб уникнути його пересихання. Як тільки ви знову готові до обробки, зніміть скотч, змочіть це місце водою з пульверизатора і сміливо наносите новий шар розчину. Якщо так вчинити, то різниці між смугами не буде помітно.
7
У процесі роботи намагайтеся частіше мити інструменти, особливо рельєфні валики. Вони забиваються розчином, і малюнок виглядає нечітким.