Як відрізнити долар від підробки. Як дізнатися підробку доларів.

Через велику поширеність долар США є самою підроблюваною валютою. Відрізнити справжню купюру від підробленої можна за допомогою розпізнавання спеціальних елементів захисту, якими забезпечена будь-яка валюта світу. Поспіх ні до чого - не обмежуйтеся поверхневої оцінкою номіналу банкноти, і ви не станете жертвою шахраїв.
Інструкція
1
Папір для долар ов виготовляється з бавовни та льону, вона не містить оптичного відбілювача і тому в ультрафіолеті не світиться блакитним, як звичайний папір, а стає темною. Спробуйте порвати банкноту - справжня папір еластична, спочатку вона розтягнеться і тільки потім розірветься. Фальшивку можна відрізнити і по відсутності «хрускоту». Вкраплені червоні і сині нитки не повинні бути намальовані. Розмір будь банкноти, випущеної з 1928 року, становить 156х66 мм (плюс-мінус 2 мм).
2
Фарба, виготовлена за секретним рецептом, повинна залишати сліди - якщо прикласти долар до білого листа паперу і провести по банкноті нігтем, отримаєте зелену або чорну смугу (залежно від того, якою стороною прикладали ). У правому нижньому куті на лицьовій стороні купюри знаходиться зображення номіналу, нанесене фарбою, що змінює колір при нахилі - з зеленого на чорний і навпаки.
3
Зображення на купюрах має бути рельєфним - це легко перевірити на дотик. Найбільш рельєфними є найбільші написи "The United States Or America" і буквене позначення номіналу. Лінії у візерунку на тлі портрета президента і будівлі на звороті повинні бути безперервними (не у вигляді точок) і чіткими.
4
На нових купюрах, випущених після 1996 року, ліворуч або праворуч від портрета президента повинна проходити тонка вертикальна смуга - це нитка, вживлення в полотно банкноти, з написом USA FIVE, USA TEN і т.д., в залежності від номіналу. Новітні банкноти на цій лінії містять також зображення американського прапора із зазначенням номіналу замість зірочок. Смуга проглядається на світло з обох сторін купюри. В ультрафіолетовому світлі смужка змінює колір. Якщо смуга намальована з зворотної сторони або вкладена між двома склеєними папірцями - перед вами підробка.
5
Зверніть окрему увагу на водяний знак. Крім портрета президента, який на нових купюрах зміщений від центру, з'явилася його «водяна» копія. Це зображення повинне збігатися з портретом, надрукованим фарбою. Шахраї часто змивають зображення з дрібних купюр, і наносять нове - більшого номіналу. Структура паперу, водяний знак, захисна смуга - присутні, але банкнота коштує менше. При неуважному розгляді, підробку складно розпізнати.
6
На нових купюрах по нижній частині овалу, навколишнього портрет, або на камзолі/піджаку президента мікрошрифтом нанесений напис "The United States Of America". На 10, 20 і 100 долар ових купюрах зліва в нижньому куті всередині чисел 100, 20 і 10 розташовані мікро-написи USA 100, USA 20 і USA 10 відповідно. На 5-ти долар ах мікротекст "Five Dollars" повторюється в петлях візерунка по краях лицьового боку банкноти. З краю 50-ти долар овой купюри нанесений мікротекст "Fifty". Мікроскопічний шрифт можна розгледіти за допомогою лупи.
Зверніть увагу
Щоб не стикатися з професійно підробленими купюрами, які неможливо розпізнати без спеціальної техніки, купуйте і обмінюйте долари в банку.
Корисна порада
В якості інноваційного засоби захисту від підробок колір нової 50-ти доларової купюри став рожевим.
Фальшиві долари рідко виявляють у нас в країні. Якщо вам все ж часто доводиться тримати в руках американські банкноти, знання захисних елементів купюр просто необхідно. Ви захистите себе від фінансових втрат і можливих проблем з законом.
Вам знадобиться
  • - ультрафіолетовий детектор купюр
  • - лупа
Інструкція
1
Скористайтеся спеціальним детектором для визначення фальшивої банкноти. Такі детектори продаються в спеціалізованих магазинах і коштують від п'ятисот рублів. Майте на увазі, що цей спосіб не дає стовідсотковий результат. Більш точний результат дає уважний огляд купюри.
2
Зверніть увагу на наявність водяного знаку. Побачити водяний знак можна тільки в тому випадку, якщо дивитися доларову банкноту на просвіт. Ви повинні побачити на американській валюті портрет того чи іншого історичного діяча. Відзначимо, що водяний знак ставиться з обох сторін.
3
Візьміть звичайну лупу. Знайдіть на захисній вертикальної смузі і навколо центрального портрета мікродрук. Справжня доларова купюра має напис "USA" та цифру (номінал), які повинні бути чіткими. Якщо ви не можете прочитати написи, це фальшиві долари .
4
Спробуйте сильно потерти банкноту. Погляньте на свої пальці. На них не повинна залишитися фарба. У виробництві американської валюти використовуються барвники високої якості. Якщо зображення в місці тертя розмазалося, перед вами підробка.
5
Уважно подивіться на доларову купюру під різними кутами. Деякі елементи на ній повинні міняти колір. Досягти такого ефекту за допомогою кольорового принтера можна.
6
Якщо уважно придивитися, можна побачити на справжніх доларах магнітні вкраплення різних кольорів у вигляді коротких ниточок. Їх дуже складно підробити.
7
Помацайте на дотик банкноту. Долари друкуються на спеціальному папері, яка має шорстку поверхню. До того ж, вона дуже міцна. Як правило, звичайні фальшивомонетники використовують книжкову папір.
8
Якщо після всіх маніпуляцій вас мучать сумніви, зверніться за допомогою в поліцію. Там проведуть експертизу і дадуть висновок. Ні в якому разі не розплачуйтеся сумнівною купюрою в магазинах. Вас можуть притягнути до кримінальної відповідальності за збут фальшивих доларів.