Як зробити мольберт. Мольберт своїми руками.

Якщо ви займаєтеся малюванням і вам потрібен мольберт, не обов'язково йти в спеціалізований магазин і купувати його там. Невеликий мольберт, так звану хлопавку, досить просто виготовити самостоятельно.Такой мольберт підійде як для початківців малювати, так і для професійних художників. Це вкрай простий, зручний і легкий мольберт.
Вам знадобиться
  • - 2 дерев'яних бруса
  • - лобзик по дереву
  • - наждачний папір
  • - пів-листа фанери
  • - шурупи
  • - 2 петлі
Інструкція
1
Для початку складемо список всіх деталей і їх розміру. Даний мольберт має дуже просту конструкцію. Він зручний в експлуатації, легкий і займає мало місця, що важливо при його транспортіровке.Вам не доведеться малювати ніяких складних схем по збірці. Він складається з чотирьох дерев'яних брусків, і листа фанери.Проще всього купити на ринку чотири бруса 2 на 6 сантиметрів і висотою два метри, лист 3-міліметрової фанери 100 на 60 сантиметрів. Дві невеликі петлі, і шурупи знадобляться для скріплення двох половинок мольберта.Далее потрібно визначитися з висотою. За мольбертом має бути зручно працювати. Якщо ви робите його під себе, то сядьте на стілець з листом фанери, майбутньої робочої площиною, і розташуйте її на зручній для вас висоте.Средняя висота дорослого мольберта, хлопавки, коливається від 140 до 170 сантиметрів. Мольберти діляться на стоячі і сидячі. І призначаються для роботи стоячи і сидячи відповідно. Якщо ви робите мольберт для вашої дитини, то його розмір залежатиме від віку юного художника. Отпяліте чотири рейки до обраного розміру. Вони стануть ніжками мольберта. Спіл повинен бути рівним, а ніжки однаковими по висоті, перевірте. Залишилися чотири шматки від обрізаних брусів. Вони підуть на скріплення ніжок. Відміряйте і відріжте їх під потрібну ширину. Вона повинна збігатися з шириною фанерного листа. Пройдіть всі деталі дрібної шкуркою. Зашліфуйте їх так, щоб не можливо було увігнати скалку. Після складання дану операцію проводитиме незручно.
2
Збираємо частини. Ніжки можна скріпити за допомогою дерев'яних Чепиков. Це найнадійніший способ.Просверліте два неглибоких - 1-2 сантиметри - отвори широким свердлом в торцевій частині рейки і в тому місці на ніжці, куди ви будете її зміцнювати. Виготовте два круглих Чепіка і намажте їх клеєм і скріпіть деталі. Чепик повинні заходити з деяким усіліем.Скрепіте ніжки посередині і у верхній часті.Можно скріплювати і шурупами самореземі, цей варіант простіше, але конструкція буде менш міцна. У вас повинні вийти дві абсолютно однакові пари ніжок. Скріпіть їх верхній частині двома петлями десь в 5 см від краю. Петлі прикрутите шурупами в тіло поперечної рейки. На одну із сторін прикрутите лист фанери на саморізи.
3
Для зручності до нижньої частини аркуша фанери можна прикрутити ще одну рейку. Туди можна буде покласти олівці і ластік.Покрасьте або покрийте лаком ваш мольберт. Так він прослужить довше і зовні буде симпатичніше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4CS7Xtqcubg
Корисна порада
Для роботи краще використовувати столярний клей. Сохне клей швидше в теплому сухому приміщенні.