Як організувати спільну закупівлю.

Спільні покупки міцно заселилися в життя багатьох любителів форумів, адже саме на них організовують подібні заходи. Це і покупка якісних речей за оптовими цінами, і спілкування, і можливість поділитися враженнями від придбань, і непоганий заробіток для мам в декреті, наприклад. Присвячуючи свій час організації не однієї, а кількох різних закупівель, цілком можна заробити трохи грошей. Організаційний збір може варіюватися від 10 до 20%, з чого і складеться сума доходу.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, доступ в інтернет, телефон, відкритий рахунок у банку.
Інструкція
1
Зареєструйтеся на одному з популярних форумів свого міста, знайти там групу, близьку за назвою до спільних покупок. Слід ретельно проаналізувати наявний асортимент закупівель і подумати, чого не вистачає, що хотілося б придбати для власного користування. Це можуть бути і незвичайні м'які іграшки, натуральна косметика, масляні духи, одяг європейських брендів і так далі.
2
Знайдіть постачальника. Визначившись з товаром, необхідно підшукати відповідну компанію-постачальника. Це просто - достатньо вбити в пошуковику, наприклад, «арабська парфумерія» та ознайомитися зі списком. Вибравши сайт, необхідно налагодити зв'язок з постачальником, отримати каталоги товарів, прайс-листи, умови мінімального замовлення і з'ясувати можливість роботи з фізичними особами. Для більшої впевненості можна порівняти пропозиції з іншими постачальниками.
3
Створіть тему на вибраному форумі. Тут важливо надати пропозицією презентабельний графічний та граматичний вид, викласти фото товарів, вказати мінімальну суму закупівлі, вказати відсотки оргсбора, умови оплати, дату «стоп» - коли замовлення має бути набраний. Складання таблиць з асортиментом товарів, фотографіями, вартістю, розмірами (якщо це одяг) і постійне оновлення інформації при необхідності створить сприятливі умови для вибору потрібного продукту відвідувачами форуму.
4
Наберіть замовлення на мінімальну суму. Кожному учаснику закупівлі потрібно вислати в особистому повідомленні все замовлення і його вартість для подальшого підтвердження. Обов'язково призначається термін і спосіб оплати замовлення, наприклад, на банківську карту.
5
Надішліть постачальнику всі дані щодо замовлення. Тільки після підтвердження замовлення постачальником і виставлення рахунку можна оплачувати його у встановлені терміни. Уточнюючи спосіб і суму доставки у постачальника, обов'язково попередьте про це учасників, щоб після отримання рахунку розділити вартість доставки на всіх.
6
Прийміть вантаж в транспортній компанії. Потрібно дочекатися дзвінка від представників кур'єрської служби, з'ясувати габарити вантажу, а також його суму і приблизну дату доставки. В офісі транспортної фірми необхідно сплатити доставку і отримати вантаж.
7
Передайте замовлення всім учасникам закупівлі. Будинки розсортуйте все замовлення по пакетам, повідомте про наявність товарів учасникам та обговоріть дату і місце зустрічі для роздачі замовлення.
Зверніть увагу
Трапляється таке, що не весь товар прийшов в загальній посилці - тоді гроші учасників, які не отримали свої замовлення, повертаються.