Як отримати візу до Швеції.

Швеція входить до складу Шенгенської зони, тому для відвідування Швеції громадянам РФ потрібна наявність діючої шенгенської візи. Отримати візу можна самостійно, звернувшись до Посольства Швеції в Москві або в Візовий центр в Санкт-Петербурзі. Перед візитом до Посольства необхідно підготувати документи.
Вам знадобиться
 • - закордонний паспорт, дійсний 3 місяці з дня закінчення поїздки;
 • - ксерокопія розвороту закордонного паспорта;
 • - 2 кольорові фотографії (3,5 Х 4,5);
 • - анкета, заповнена на шведському або англійською мовами;
 • - заповнену додаток «Інформація про сім'ю». Додаток теж повинно бути заповнене на шведському або англійською мовами;
 • - підтвердження броні готелю;
 • - проїзні квитки;
 • - довідка з місця роботи на фірмовому бланку з зазначенням посади, окладу і стажу;
 • - підтвердження достатніх фінансових коштів з розрахунку 40 євро на людину в день;
 • - медичний страховий поліс, дійсний на території Шенгенської зони з покриттям не менше 30000 євро, що включає репатріацію останків;
 • - оплата консульського збору.
Інструкція
1
Підготовку документів почніть з заповнення візової анкети. Бланк анкети можна знайти на сайті Посольства -http://www.migrationsverket.se/download/18.56e4f4801246221d25680001154/b ... Після заповнення, не забудьте її підписати.
2
Зберіть інші документи. Коли пакет документів буде укомплектований, можна буде звертатися за візою.
3
Прийом заяв відбувається без попереднього запису в порядку живої черги. Подати документи ви можете з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 12:00.
4
Якщо ви їдете на запрошення, до основних документів вам потрібно додати оригінал і копію запрошення, оригінал або копію виписки з реєстру обліку населення Швеції та ксерокопію паспорта запрошує (або документа, що дає право легально проживати в країні).
5
Пенсіонерам потрібно представити копію пенсійного посвідчення.
6
Школярам і студентам - довідку зі школи чи інституту, спонсорський лист та копію розвороту внутрішнього паспорта особи, що фінансує поїздку.
7
Якщо ви не працюєте, вам знадобиться виписка з банківського рахунку або спонсорську лист від того, хто оплачує поїздку, довідка з місця роботи спонсора або виписка з банку і ксерокопія розвороту його внутрішнього паспорта.
8
На дітей до загального пакету документів необхідно додати окремо заповнену анкету, підписану батьком, і свідоцтво про народження (оригінал і копію).
9
Якщо дитина виїжджає з одним з батьків, знадобиться оригінал і копія нотаріально завіреної довіреності від другого батька. Якщо дитина виїжджає у супроводі третіх осіб, буде потрібно оригінал і копія нотаріального доручення від обох батьків, копія розвороту внутрішнього паспорта довірителя та копія розвороту закордонного паспорта супроводжуючої особи.
Зверніть увагу
Термін розгляду документів - від 7 робочих днів. В екстрених випадках можливе отримання візи за 3 робочих дня.Консульскій збір складає 1400 рублів. У разі отримання термінової візи - 2800 руб.Деті до 6 років, інваліди та їхні супроводжуючі звільнені від оплати консульського збору.
Корисна порада
Заява на візу можна подавати не раніше ніж за 3 місяці до передбачуваної поїздки.