Як виховувати німецьких вівчарок.

Поставтеся до виховання німецької вівчарки з належною відповідальністю. Не забувайте, що ця порода відноситься до службових собак і гостро потребує постійних тренуваннях, можливості проводити багато часу на свіжому повітрі і не переносить тісних просторів. Купуючи німецьку вівчарку, потрібно бути готовим до того, що вам належить значну частину свого часу на те, щоб навчити свою собаку правилам поведінки.
Вам знадобиться
  • - повідець;
  • - підстилка;
  • - невеликі іграшки/палиця.
Інструкція
1
Почніть виховувати німецьку вівчарку з самого себе. Від вас буде потрібно дисциплінованість, стійкість і витримка, а також безкомпромісна принциповість. Ви повинні раз і назавжди утвердити свій авторитет для цуценяти. Крім того, будь-яке послаблення призведе до того, що ви втратите все, чого змогли досягти. Ставтеся до свого собаки як до розумного суті, яке так само як і ми може радіти і засмучуватися. Терпіння і розумна строгість в поєднання з грамотним втіленням основних правил виховання - тільки така політика приведе вас до успіху.
2
Виховуйте німецьку вівчарку з перших днів її появи в будинку, особливо якщо ви придбали цуценя. Не відкладайте тренування, привчіть себе і своїх домочадців до систематичних уроків. Почніть з встановлення суворого розпорядку дня - призначте час годування цуценя, виділіть певні години для прогулянок. Режим - невід'ємна частина виховання німецької вівчарки, тому не нехтуйте цим правилом.
3
Визначте для собаки її місце. Продумайте, де воно буде знаходитися, тому як вкрай небажано в майбутньому його міняти. Цей крок сумістите з першим тренуванням: доторкніться до матраца або того, що буде служить підстилкою і скажіть слово "Місце!". Підведіть туди цуценя і похваліть. Пам'ятайте - погрозами і криками ви нічого не доб'єтеся. Щоб виховати німецьку вівчарку, а не виростити агресивного і заляканого, а тому потенційного небезпечного пса, потрібно бути терплячим, наполегливим, але при цьому спокійним і доброзичливим. Ви вождь, ватажок зграї, а значить від вас вимагається бути справедливим.
4
Формулюйте свої команди максимально одноманітно. Собаки чутливі до слів, які ми вимовляємо, до їх звучання, але не до сенсу. "Лежати", "лягай", "так ляж ти вже" - все це різні звукові сигнали. Виробіть один, який і повинен стати командою для вашого вихованця. Це відноситься до будь-якої дії, виконання якого ви вимагаєте від собаки.
5
Вводите команди поступово. Не намагайтеся виховати німецьку вівчарку через навчання її відразу всім командам. Такий метод неефективний і може погіршити ваші стосунки з цуценям. Почніть з найпростіших і найнеобхідніших вимог - навчіть німецьку вівчарку по команді займати місце, повертатися до вас. Команда "до мене" - один з найважливіших елементів виховання німецької вівчарки, вона повинна неухильно виконувати цю вимогу. Ще одна "азбучна" команда - припинення небажаної дії. Найчастіше її кодують словом "фу".
6
Переходьте до команд "лежати", "стояти", "сидіти", а також "апорт" тільки після того, як переконаєтеся, що попередні сигнали міцно засвоєні собакою. До досягнення щеням піврічного віку кращої дресируванням є гра. Зверніть увагу, що в цей період щеня ще вкрай непосидючий і спочатку не зможе перебувати в бажаною позі тривалий час. За це в жодному разі не можна лаяти. Від вас вимагається допомогти йому стати більш терплячим і навчитися зберігати задане положення, поки не надійде наступна команда.
7
Виховайте німецьку вівчарку відповідно з її природними якостями. Службові собаки повинні оволодіти великим набором команд, ніж кімнатні. І обов'язково знайдіть можливість дати собаці вправлятися з різними предметами - бар'єрами, гірками, шинами. Найкраще таким цілям служать собачі майданчики. У разі неможливості потрапити в таке місце, зробіть потрібні предмети самостійно.
Корисна порада
Серед собак трапляються бійки. В цьому випадку краще всього скористатися командою "До мене". Однак після повернення собаки ні в якому разі не лайте її. Навпаки, похваліть за виконання вашого вимоги.