Як зробити жерлицу.

На дворі зима, а це значить, що пора рибалкам діставати і перевіряти свої зимові снасті. Для рибалок це поле для діяльності, де можна продемонструвати накопичений досвід, навички та здібності з ловлі риби взимку. У кожного гарного рибалки є свої способи і хитрощі лову риби саме в зимовий час. Ось, наприклад жерлица - одна з найбільш "уловистих" зимових снастей для лову риб-хижаків.
Вам знадобиться
  • Дерев'яна рейка довгою 30-40 см і діаметром 1-1,5 см; лак; звичайна дріт; изолента; сталева пластина довгою 20 см і шириною 5 мм; пінопласт перетином 20 мм і діаметром 70-80 мм; дюралева трубка діаметром 3 мм; волосінь; грузило
Інструкція
1
Починаєте з того, що зробіть стійку - ця і є основа жерлиці, на якій і буде кріпитися котушка і прапорець. Для цього знадобиться дерев'яна рейка довгою 30-40 см і діаметром 1-1,5 см, яку можете покрити одним - двома шарами лаку, так як вона буде постійно перебувати в мокрому снігу.
2
Робите фіксатор. Для цього вам підійде звичайна дріт. Кріплення фіксатора до рейки можна здійснити двома способами: - просвердлите отвір в рейці і вставте туди дріт; - примотати фіксатор до рейки звичайної ізоляційною стрічкою.
3
На верхню частину жерлиці за допомогою ізоляційної стрічки кріпите прапорець. Його виготовляєте зі сталевої пластини довгою 20 см і шириною 5 мм. Потім на цю пластину приклеюєте матеріал будь-якого помітного кольору. Він може бути не тільки червоний, але і чорний або жовтий.
4
Катушку виготовляєте з щільного пінопласту перерізом 20 мм і діаметром 70-80 мм. В центрі котушки свердлите 5-ти мм отвір, в який "запресовуються" дюралеву трубку діаметром 3 мм. Котушку можна пофарбувати в кілька кольорів, щоб здалеку було видно, скручує Чи хижак волосінь з неї і чи потрібно поспішати. Виготовлену котушку одягаєте на кріплення.
5
Як зробити жерлицу ви вже знаєте, тепер залишилося її оснастити. На котушку намотайте моно-лісочку діаметром 0,3-0,5 мм, а довжину волосіні берете з розрахунку глибини, а так же місця лову. На волосінь просмикуєте ковзаючі грузила 4-8 грами, а потім прив'язуєте на волосінь металевий повідець, на кінець якого за допомогою карабіна кріпите трійник.