Як лікувати лисину.

Лисина з'являється рано чи пізно у багатьох чоловіків. Багато хто ставиться до цього спокійно, стверджуючи, що лисина - ознака сексуальності. Але деякі вважають втрату волосся ознакою втрати молодості і сприймають трагічно. Якщо ви ставитеся до цієї категорії лисіючих чоловіків, можна спробувати боротися з проблемою.
Інструкція
1
Першим ділом поставтеся більш уважно до свого раціону харчування. Щоб волосся не випадало, вони повинні отримувати достатню кількість корисних речовин. У меню повинні входити продукти, що містять вітаміни, особливо групи В, білок - він міститься в яйцях, сирі і м'ясі. Обов'язково треба приймати вітамінні комплекси, що містять цинк і селен, їсти горіхи і масла - в них багато потрібних для густоти шевелюри поліненасичених жирних кислот. Коли живлення нормалізовано, але волосся все одно продовжують залишати голову, потрібно обов'язково звернутися до фахівців - ендокринолога і дерматолога. Лікарі виявлять причину облисіння (воно може бути спадковим і викликаним різними зовнішніми факторами) і дадуть рекомендації.
2
З лисиною можна спробувати боротися за допомогою ліків. Є багато засобів, виробники яких стверджують, що дані препарати здатні позбавити від проблеми. Діляться вони на ті, що стимулюють «сплячі» волосяні цибулини, змушуючи з'являтися в них волосках, і ті, що знижують в крові рівень тестостерону і його похідних (часом причина облисіння криється саме в надлишку цього гормону). Що стосується першої групи препаратів, їх ефективність часто набагато нижче заявленої. Другі ж взагалі небезпечні, оскільки приймаючі їх чоловіки ризикують своїм потенцією. З найбільш популярних і дієвих засобів можна виділити дорогою Minoxidil. Його варіанти виробляються також під марками Regaine і Rogaine. Препарат стимулює волосяні цибулини і призводить до непоганих результатів у лікуванні чоловіків до 35 років.
3
Найдієвіший метод усунення лисини - трансплантація волосся. Пересаджують як штучні пасма, так і донорські волосся пацієнта. В останньому випадку зоною-донором стає потилицю, звідки беруть маленькі шматочки шкіри з волосяними цибулинами і пересаджують їх на облисілі місця. Але у трансплантації є ряд мінусів: штучне волосся часом погано приживаються, приводячи до нагноєння і рубців, а свої починають рости пучками, як у старої ляльки.