Як змінити себе внутрішньо. Як змінювали себе.

Навряд чи можна знайти людину, повністю задоволеного своїм внутрішнім світом і зовнішністю. Так чи інакше, ви бачите свої недоліки. У силах кожної людини змінити власний характер, проте будь-яка зміна вимагає великих зусиль і представляється в деяких випадках неможливим.
Інструкція
1
Відкиньте всі сумніви і лінь. Трудитися доведеться багато і довго. Не чекайте, що з понеділка прокинетеся новою людиною і всюди будете домагатися успіху і загальної любові. Спочатку вам доведеться серйозно попрацювати над собою і розпрощатися з багатьма звичками, які здавалися вам цілком комфортними.
2
Чітко сформулюйте недоліки, які вам заважають. Визначте свій характер якомога точніше. Випишіть їх на листок. Як правило, всі дрібні недоліки закручені навколо одного великого дефекту: все ваша поведінка підпорядковане перешкоді у вигляді того чи іншого пороку. Тому список буде невеликим.
3
На іншому аркуші випишіть риси, які хочете в собі розвинути, виходячи з власного світогляду і природної схильності. Ідеальний список складається з одного-двох слів, бо єдина мета дозволяє зосередити енергію на одному процесі. Але, якщо ваша мета складається з комплексу рис, випишіть їх усі.
4
Розбийте свою мету на кілька легко досяжних етапів. Визначте термін виконання кожного з них. Надалі ви будете строго дотримуватися цього списку, тому терміни повинні бути реалістичними. Чи не переоцінюйте свої можливості, але і не давайте собі слабину. Добре буде, якщо кожному етапу буде відповідати одна тиждень: за цей термін ви можете виконати достатньо, щоб побачити хоча б невеликий результат.
5
Починайте працювати над собою відразу по закінченні списків. Не переносьте початок на понеділок, перше число, початок чи закінчення відпустки. Чим швидше ви візьметеся за цю справу, тим швидше прийдете мети.
6
Трудитеся усередині. Ведіть себе так, ніби вже досягли своєї мети: наприклад, позбулися шкідливої звички, почали займатися спортом, перестали усюди спізнюватися або подібне. Не думайте про думку оточуючих: вони бачать вас таким, яким ви себе показуєте. Хваліть себе за будь-яке досягнення, особливо досягнуте раніше запланованого терміну. Не впадайте у відчай, якщо якийсь етап не дається вам з першого разу або в строк. Переробіть план і боріться з перешкодою, поки не здолаєте його.
Внутрішній стан людини, її психічна й емоційна спрямованість і зовнішні якості життя знаходяться в сильній залежності один від одного. Освоївши деякі прийоми по внутрішній роботі над собою, ви зможете істотно змінити все своє життя.
Вам знадобиться
  • Ручка, блокнот
Інструкція
1
Не бійтеся змін. Коли ви відчуєте, що ваш внутрішній світ починає змінюватися, ви можете випробувати страх, що зміни можуть бути не такими, як ви того очікуєте. Слід позбавлятися від тривожності і думок, що призводять до заниженої самооцінки. Якщо у своєму оточенні ви бачите успішних людей і вважаєте, що у вас так не вийде, то ваше мислення в корені невірне. Так ви ставите обмеження на своє мислення і попросту відкидаєте саму можливість успіху у вашому житті.
2
Визуализируйте позитивні прояви змін. Чим більше і частіше ви це будете проробляти, тим активніше працюватиме ваша свідомість для того, щоб досягти поставлених цілей. Ви отримаєте чітке уявлення про те, як досягти бажаного.
3
Позбувайтеся від негативних рис характеру. Якщо вас лякає велика кількість інформації і її можлива недостовірність, то можна застосувати найпростіший спосіб. Це спостереження за оточуючими і собою. Припустимо, ви перебуваєте або змушені перебувати по роботі поруч з людиною, яка часто сердиться. Спостерігаючи за його діями, мовою і реакцією на події, задумайтеся про те, як ваша злість та інші негативні якості діє на вас і оточуючих. Визначальним фактором має бути не зациклення на спостереженні за людьми, а зміна саме ваших внутрішніх негативних якостей і виховання позитивних. Ефект від поєднання спостережень і роботи над своїм характером можна використовувати і при формуванні позитивних якостей.
4
Постійно проводьте неупереджену оцінку свого характеру. Намітьте лінію поведінки, якої ви хотіли б дотримуватися в різних ситуаціях, чітко її обґрунтуйте з позиції елементарних позитивних якостей. Прорепетируйте подумки свою поведінку. Дайте собі завдання вести себе певним чином. Після реально склалася подібній ситуації, проведіть ретельний аналіз своїх дій. Оцініть, наскільки ви дотримувалися відрепетируваною лінії поведінки.
5
Будьте готові до того, що вам може знадобитися деякий час, щоб ви переконалися в результатах своєї роботи над собою. Але в кінцевому підсумку, ви відчуєте готовність зробити що-небудь для зміни якості свого життя.