Як захиститися від акул.

В деяких мальовничих місцях нашої планети відпочинок на морському узбережжі може обернутися трагедією через напад акул . Такі випадки рідкісні, але і вони мають місце бути. Найчастіше жертвами цих хижаків стають дайвери і серфінгісти, а також люди, що заплили занадто далеко від берега. Наскільки реально відбити напад акул и самостійно?
Інструкція
1
У багатьох країнах для військових моряків випускаються спеціальні документи начебто пам'ятки про акул ах, але спеціальних правил протистояння акул ам немає. Існують універсальні підказки, однак наскільки вони дієві, точно невідомо. Якщо ви помітили неподалік плавник, що розсікає хвилі, то, швидше за все, акул а вже вибрала потенційну жертву і в даний момент полює. Можливо, ця жертва саме ви.
2
За однією з гіпотез є ймовірність врятуватися, прикинувшись мертвим. Цей варіант може «спрацювати», якщо навколо в воді буде ще кілька борсаються живих істот або тел. Уявити цей спосіб порятунку на ділі важко, оскільки акул а, ще не здійснюючи напади, підпливає настільки близько до жертви, що її занадто груба шкура нещадно здирає шматки людської шкіри з м'ясом при щонайменшому дотику. А на запах крові ці хижаки реагують блискавично.
3
Акулячі зуби гострі, як бритва. Пара-трійка укусів може розірвати людину на шматки. Верхня щелепа акул и не пов'язана з черепом, тому їй зручно розчленувати жертву, киваючи головою і одночасно заковтуючи. Незважаючи на це, акул и по природі своїй полохливі. Існує версія, що їх можна прогнати зовсім або хоча б на якийсь час, завдаючи сильних ударів по носі, жабрам, очам. Акули настільки непередбачувані, що можуть різко припинити переслідування, якщо жертва дає відсіч. Але точно сказати, як поведе себе хижак, неможливо.
4
Спірні також твердження, що відлякати акул у можна, човгаючи руками по воді або гучним криком. Адже шльопанці нагадують хижакам, наприклад, морських котиків, які є для них бажаною здобиччю. Зір у акул погане, вони здатні бачити тільки силует. А криком жертва ризикує залучити хижака. Існує варіант із серії «Краща атака - напад», тобто, спробувати стрімко поплисти назустріч акул е. У багатьох випадках хижаки бояться і залишають Україну. Але йдучи на цей крок, жертва сама собі підписує миттєвий смертельний вирок.
Зверніть увагу
Тварини розміром з людину вважаються потенційно небезпечними для життя.
Корисна порада
На багатьох узбережжях по всьому світу стоять спеціальні захисні мережі, що затримують акул (як, втім, і інших великих тварин). Розробляються й інші способи захисту: електричні розряди, хімічні речовини, спеціальні звукові сигнали і т.д., але реальна користь від них поки не доведена.
Акула - хижа хрящова риба, яка стала стараннями кінематографістів втіленим жахом морів і океанів. В дійсності, згідно зі статистикою, в 2009 році нападам акул у всьому світі піддалися 2251 чоловік, 464 з яких загинули. Для порівняння в тому ж році тільки в США 43 000 людей загинули в ДТП.
Проте, майже півтисячі людей - це зовсім не мало. Вчені давно шукають способи відлякування акул. У 1937 році пляжі Сіднея на ніч стали огороджувати ставними мережами. Після цього на обгороджених ділянках не було зафіксовано жодного нападу акули на людину. Більш того, кількість цих хижаків, які потрапили вночі в мережі, знижувалося рік від року - чи то акул в морях ставало все менше, чи то вони навчилися розпізнавати опасность.В 1952 мережі як захист від акул стали використовувати в Дурбані (Південна Африка) з тим же успіхом - жодного нападу на купальщиків. Однак у цього методу є істотний недолік - в мережах гинуть безневинні тварини, над якими і без того висить загроза зникнення: дельфіни, морські черепахи і др.Акула володіє дуже чутливими сенсорами, які уловлюють слабкі струми і звукові коливання, а також запахи. Цю особливість хижачок використовують при створенні різних репелентів (Відпугувачів). Слабке електромагнітне поле, безпечне для інших морських мешканців і людини, здатне зупинити акулу і змусити її триматися подалі від випромінювача. Американськими вченими розроблений прилад Shark Shield («Щит від акул»). Він може прикріплятися до човна, дошці для серфінгу або до балона зі стисненим повітрям. Генерируемое електромагнітне випромінювання, за твердженням розробників, здатне утримувати акулу на відстані декількох метрів. Аналогічно влаштований звуковий випромінювач. Акула сприймає низький звук і інфразвук. Високі частоти заподіюють їй дискомфорт. Передбачається, що генератор ультразвуку буде відлякувати хижачку. Проте випробування всіх типів випромінювачів показали, що немає універсального репелента: той, який відлякує акулу одного виду, ігнорується інший. Розробляються і хімічні засоби захисту від цих грізних риб. Помічено, що акули намагаються триматися подалі від трупів, що розкладаються своїх родичів. Вчені синтезували речовину, що імітує трупний акулячий запах. Досвідчені випробування показали певну ефективність цього засобу.