Як розпланувати сімейний бюджет. Як розпланувати 3000 грн.в місяць на сімейний бюджет.

Скільки не заробляй - грошей все одно не вистачає. З цим твердженням погодяться багато з нас. Але, виявляється, грамотно плануючи сімейний бюджет , можна назавжди залишити в минулому ситуацію, коли за декілька днів до зарплати доводиться харчуватися бульйонні кубики і локшиною швидкого приготування. Отже, давайте зробимо ці сім кроків до стабільності вашого бюджет а.
Вам знадобиться
  • - Блокнот;
  • - Ручка;
  • - Калькулятор.
Інструкція
1
Введіть у звичку запис всіх ваших витрат. На цьому етапі ви аналізуєте свої витрати, зіставляєте з доходами і робите висновки.
2
Знайдіть резерв для економії. Будь сімейний бюджет витрачається за трьома напрямками: - Обов'язкові платежі (податки, оплата комунальних послуг, освіту дітей) - Поточні витрати (харчування, транспорт, одяг, мобільний зв'язок) - Вільні гроші (розваги, відпочинок, подарунки гості) Скоротити витрати можна з будь-якого з цих пунктів. Наприклад, утепливши квартиру можна заощадити на обов'язкових витратах. Витрачати менше на їжу вийде, якщо не ходити в супермаркет на голодний шлунок і мати при собі список продуктів, які потрібно купити.
3
Не носіть в гаманці багато грошей, інакше з'являється спокуса купувати все підряд. В день отримання зарплати людині особливо властиво багато витрачати. Спробуйте визначити для себе ту суму, яка щомісяця повинна йти на повсякденні потреби: обід, дорога, різні дрібниці. Поділіть її на кількість днів. Виходить сума, в яку ви повинні вкластися за день. І якщо в один з днів ви її перевитрачали, то на наступний день від чогось доведеться відмовитися.
4
Складіть два списки, в перший внесіть речі, від яких ви відмовлятися не збираєтеся (збалансоване харчування, подарунки рідним), а в другій то, на чому ви зможете заощадити (рідше користуватися таксі, менше витрачати на косметику).
5
Заведіть окремий гаманець для дрібниці. Зсипайте туди дрібні монети, не перераховуючи. Коли-небудь цей «банк» вас здорово виручить.
6
Аналізуйте витрати. Підрахуйте, яка стаття витрат поглинає багато коштів, можливо, це - походи в ресторан, а зовсім не дитяча одяг.
7
Кладіть в банк або ПІФ несподівано утворилися «зайві» гроші. Нехай попрацюють на вас, через деякий час ви відчуєте ефект від такого вложенія.Недаром кажуть: багатий не той, у кого грошей багато, а той, кому їх вистачає. Поставтеся до грошей з увагою, і вам буде вистачати.
Розпланувати бюджет допоможуть дві речі: скрупульозний облік фінансів і суворе відповідність витрат затвердженим планом. До складання та виконання сімейного бюджет а можна підійти з усіма принципами державного контролю фінансів. З тією лише різницею, що і отримувати доходи, та здійснювати видатки, і контролювати витрати ви будете самостійно, виконуючи відповідні ролі добувача грошових коштів, їх розпорядника і контролера в одній особі.
Інструкція
1
Найперша звичка, від якої належить позбутися, щоб планування бюджет а мало подальший сенс, - це звичка безконтрольно і даремно витрачати гроші. Постарайтеся почати економити витрати. Збирайте чеки за всі покупки, здійснені за місяць, включаючи продукти харчування, оплату за проїзд і за комунальні послуги, а також згадайте інші витрати, які були зроблені. По закінченню місяця проаналізуйте отримані суми. Вони стануть в нагоді вам далі.
2
Визначте власні стратегічні та пріоритетні цілі: великі вкладення, наприклад, у будівництво та ремонт квартири або будинку, покупка автомобіля, побутової техніки тощо Подальше планування бюджет а буде залежати від них, а також від рівня загального сімейного доходу, оскільки, очевидно, що досягнення однакових цілей, пов'язаних з грошовим накопиченням, при різному рівні доходів буде займати різний час.
3
Досить широко поширений наступний підхід, що дозволяє грамотно розпланувати бюджет . Усі витрати діляться на три групи: • Поточні видатки, призначені для оплати комунальних платежів, харчування і т.п. • Накопичення, що створюють основу для крупних покупок; • Резервна частина, яка виступає свого роду гарантом і фінансової подушкою для непередбачених случаев.Каждой з груп призначте певний відсоток від місячного доходу. Рекомендації по конкретним відсоткам дати складно, оскільки вони можуть бути у всіх різні. Розподіл залежить від доходів, рівня цін, пріоритетності поставлених цілей і може іноді переглядатися.