Як зняти квартиру без агентства.

Щоб зняти квартиру без посередників, потрібно орієнтуватися в цінах на що здається житло, переглянути всі рекламні оголошення і дізнатися основні законодавчі акти, що регулюють права та обов'язки орендаря і орендодавця. Також потрібно ознайомитися з усіма документами господаря житла і переконатися в їх достовірності.
Вам знадобиться
  • - договір оренди;
  • - ознайомлення з особистими документами господаря;
  • - ознайомлення з правовстановлюючими документами на квартиру.
Інструкція
1
Здавати житло може тільки його власник. На це вказує стаття 288 ГК РФ. Основні правила найму та здачі житлоплощі регулюються главою 35 статтями 671-688 ГК РФ і статтями 50-100 ЖК РФ. Відповідно до цих законів можна зняти житло і оформити все в передбаченому законами порядку.
2
Щоб зняти житло самостійно, ознайомтеся з оголошеннями в місцевих газетах, на рекламних дошках. Обдзвоните всіх по оголошеннях і поцікавтеся вартістю житла. У центральних районах міста квартири коштують дорожче, ніж на околицях. Тому орієнтуватися варто на власні можливості і на час, який доведеться витратити, щоб дістатися до роботи.
3
При знайденому відповідному варіанті домовтеся з господарем про зустріч. Візьміть з собою пару друзів для того щоб з вашого боку були свідки при підписанні договору оренди. Ще краще, якщо даний документ буде укладено в нотаріальній конторі.
4
Ознайомтеся з особистими документами господаря і з правовстановлюючими документами на квартиру . До правовстановлюючим документам ставляться: свідоцтво про власність, договір купівлі-продажу, дарування або свідоцтво про спадщину.
5
Укладіть договір оренди. У ньому слід вказати всі умови оренди, терміни, суму оплати, терміни оплати. Також слід внести пункт про дні відвідування господаря для перевірки квартири і отримання оплати, зробити всю опис наявного майна, штрафні санкції за дострокове розірвання договору. Окремим рядком вкажіть, хто буде оплачувати комунальні платежі, телефон, світло, газ і т.д.
6
Договір можна скласти в простій письмовій формі у двох примірниках для кожної сторони. Скріпіть його підписом. Внизу документа повинні бути вказані реквізити свідків, контактні телефони адреса для зв'язку з господарем.
7
Заплатіть за квартиру за договірне кількість місяців, візьміть ключі. Всі квартира знята. Можна в'їжджати.
8
Не забувайте, що відповідно до закону договір можна розірвати достроково без застосування штрафних санкцій: за непристойну поведінку, псування майна, за скарги сусідів на галасливі компанії після 22.00 і за інші неадекватні дії. Також договір може розірвати орендодавець, не пояснюючи причини, але попередивши квартирантів за один місяць.